МЗС України заявило про перезавантаження відносин з Африкою

Із лютого 2022 року відбулося 18 розмов президента Зеленського з африканськими лідерами
Фото: president.gov.ua

Міністерство закордонних справ України 2 січня оголосило про розширення дипломатичної присутності України на Африканському континенті й перезавантаження відносин з Африкою.

"Раніше у фокусі дипломатичної діяльності були політичні й торговельно-економічні контакти з країнами Північної Африки, тепер настав час для перезавантаження відносин з усім континентом", – наголосили у МЗС.

У міністерстві повідомили, що з лютого 2022 року відбулося 18 розмов президента України Володимира Зеленського з африканськими лідерами, дев'ять з яких – уперше в історії двосторонніх відносин (Гана, Гвінея-Бісау, Демократична Республіка Конго, Замбія, Кот-д'Івуар, Малаві, Мозамбік, Нігер, Ботсвана). У жовтні Україну відвідав президент Гвінеї-Бісау й чинний голова Економічної спільноти країн Західної Африки Умару Сісоку Ембало. Це був перший офіційний візит до України лідера держави Підсахарської Африки з 2004 року.

У міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби було 35 телефонних розмов і зустрічей з африканськими колегами. У жовтні 2022 року відбулося перше в історії української дипломатії африканське турне міністра закордонних справ України, яке охопило Сенегал, Кот-д'Івуар, Гану та Кенію.

У міністерстві також нагадали, що жодна держава Африки не проголосувала проти резолюції Генасамблеї ООН "Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН" від 12 жовтня 2022 року.

"На часі розширення нашої дипломатичної присутності на континенті до рівня, який дозволить безперебійно та ефективно взаємодіяти з африканськими столицями. У цьому зв'язку заплановано, зокрема, відкриття низки нових посольств. У планах на 2023 рік – заходи зі збільшення обсягів українського експорту товарів і послуг, а також здійснення спільних українсько-африканських проєктів у сферах торговельно-економічного, інвестиційного, науково-технічного співробітництва і виробничої кооперації", – підсумували у МЗС.

Контекст:

20 червня під час виступу на засіданні Бюро асамблеї Африканського союзу Зеленський заявив, що розпочав нову політику України щодо Африки. "Саме в час моєї каденції затверджена перша стратегія розвитку відносин України з державами Африки. Буде активізований діалог з усіма країнами континенту. Найближчим часом запрацює й спеціальний представник України у справах Африки", – сказав він.

10 липня Зеленський заявив, що українська дипломатія робитиме все можливе, щоб про злочини російських окупантів в Україні дізналися в усіх регіонах світу. "Зробимо все, щоб і в Латинській Америці, і в Азії, і в Африці чули правду про російський терор на нашій землі", – сказав він.

12 липня президент призначив спеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки. Посаду обійняв дипломат Максим Субх.

Україна зацікавлена у розвитку відносин з африканськими країнами і хоче організувати саміт Україна  Африка, заявив Зеленський наприкінці жовтня.