На Донбасі збили російський безпілотник – штаб ООС
Зазначають, що безпілотник окупантів перетнув лінію розмежування на Донбасі. Українські військові за допомогою засобів РЕБ "примусили його до посадки", тому зовнішніх пошкоджень він не дістав, і його змогли вивчити.
"Українські військові вже ідентифікували захоплений безпілотний літак противника. Ним виявився БПЛА, котрий належить до російського багатоцільового безпілотного авіаційного комплексу "Орлан-10", що призначений для ведення розвідки та коректування вогню артилерії", – ідеться у повідомленні.
У штабі наголосили, що цей комплекс виготовляє російське ТОВ "Спеціальний технологічний центр" у Санкт-Петербурзі, і він є виключно на озброєнні ЗС Російської Федерації.
"Крилатий трофей є беззаперечним доказом та документальним підтвердженням присутності російських військ, озброєння та техніки на території України", – зазначили у повідомленні.
Використання іноземних БПЛА категорично заборонено як Мінськими домовленостями, так і додатковими заходами щодо посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року, нагадувала українська делегація у тристоронній контактній групі.
На цю вимогу апелював президент РФ Володимир Путін після застосування українськими військовими безпілотника Bayraktar для контрбатарейної боротьби на Донбасі. Однак міністр оборони України Олексій Резніков раніше пояснював, що закуплені Україною безпілотники не можуть вважатися "іноземними".
"Я хочу звернути увагу на текст Мінських угод, у якому чітко записано: "Заборона, обмеження безпілотних апаратів", – але там є одне важливе слово, про яке забувають навіть наші німецькі друзі: "іноземних". Тобто це росіянам заборонено використовувати безпілотники над українською землею, а ми – на своїй землі, і це український безпілотний апарат", – сказав Резніков.
Контекст:
Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.
За даними уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, за час збройного конфлікту на Донбасі загинуло майже 14 тис. українців, із них 4 тис. – цивільні особи. Також унаслідок російської агресії на Донбасі загинуло 158 дітей.
22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного та всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донеччині загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.
За рік дії перемир'я загинуло 45 українських військовослужбовців та 163 дістали поранення, повідомляли у ТКГ 27 липня. 18 жовтня у ЗСУ поінформували, що з початку 2021-го в боях на Донбасі загинуло 55 українських військовослужбовців, 217 було поранено.