На Джонсона потрібно "насісти", щоб він реалізував свої слова про Росіюцій, які активують та "матрьошок" – Клімкін
Обіцянка прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона розкривати "матрьошки компаній", які належать росіянам, – "уже щось", заявив 19 лютого у Facebook колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
Свою заяву Джонсон зробив 19 лютого під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки. Він підкреслив, що якщо Росія вторгнеться в Україну, Британія введе санкції проти окремих осіб та стратегічно важливих для Росії підприємств. "Ми зробимо неможливим для них отримувати кошти з лондонських ринків капіталу. А потім ми відкриємо матрьошку. Матрьошку російських компаній і корпорацій під державним управлінням, щоб виявити тих, хто стоїть за ними", – сказав Джонсон.
"Джонсон, звісно, дивак ще той, а часто під нього "косить". Але сьогодні він мене просто порадував. Обіцяв почати розкривати "матрьошки компаній, що належать росіянам", щоб визначити кінцевих власників. Це вже щось, що б'є по інтересах путінського оточення, а не просто абстрактно по Росії", – написав Клімкін.
Український дипломат вважає, що тепер потрібно "на нього насісти, щоби він це реально зробив".
"Як кажуть, перший пішов. Тепер справа за іншими на Заході. Тут якраз і з'ясується, хто чого вартий", – підкреслив Клімкін.
Джонсон на Мюнхенській конференції також заявив, що президенту РФ Володимиру Путіну не вдасться залякати Захід.
1 лютого під час візиту до Києва Джонсон заявив, що союзники України готують пакет санкцій, які активують "у ту саму хвилину, як нога російського солдата наважиться перетнути кордон України і ступити на українську територію".
Контекст:
Наприкінці жовтня 2021 року американські ЗМІ повідомили, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною. Пізніше про загрозу нового вторгнення РФ неодноразово заявляли і лідери західних країн.
Міністр оборони України Олексій Резніков наприкінці січня 2022 року заявив, що, незважаючи на значне скупчення російських військ, не створено жодного ударного угруповання, необхідного для того, щоб перейти до наступу. 8 лютого він повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Білорусі та тимчасово окупованих територій перебуває 140 тис. військових, включно з повітряним та морським компонентом.
15 лютого міноборони РФ повідомило про часткове повернення військовослужбовців, які перебували біля кордону України, до місць постійної дислокації.
18 лютого президент США Джо Байден заявив, що має підстави вважати, що президент РФ Володимир Путін уже ухвалив рішення про вторгнення в Україну.