На посаду керівника САП претендує 127 кандидатів – Венедіктова
Документи на конкурс на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) надіслало 127 осіб. Про це під час засідання комітету Верховної ради України з питань правоохоронної діяльності 17 лютого заявила глава Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова, пише "Інтерфакс-Україна".
"Ключовим для держави, звісно, на сьогодні є конкурс на керівника САП... На цю посаду направили свої документи 127 осіб", – розповіла Венедіктова.
Вона уточнила, що це претенденти і на посаду керівника САП, і на його заступників.
Загалом на три адміністративні посади в САП є понад 150 претендентів, додала Венедіктова.
За її словами, документи від претендентів і далі надходять, незважаючи на те, що термін подання заявок завершився.
Приймання документів від претендентів на посаду глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури розпочався 25 січня і тривав до 15 лютого. Про це під час зустрічі з послом ЄС, главою представництва Євросоюзу в Україні Матті Маасікасом повідомляла глава Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова.
У САП зараз немає керівника. Попередній – Назар Холодницький – пішов у відставку в серпні 2020 року. Він очолював відомство із 2015 року. Обов'язки глави САП виконує його перший заступник Максим Грищук.
Грищук розповідав, що конкурс мали оголосити восени. "Я думав, що конкурс почнеться в жовтні, потім – що в листопаді, але вони досі не домовилися про правила гри. Це вигідно всім, тільки не САП", – говорив він на початку січня.
У жовтні 2020 року президент України Володимир Зеленський заявляв, що розраховує на обрання нового глави САП "найближчими місяцями".
17 вересня Верховна Рада ухвалила проєкт постанови, яким затвердила членів комісії із проведення конкурсу на заняття адміністративних посад у САП. Комісія складається з 11 осіб: чотирьох делегує Рада прокурорів, сімох – парламент.
Запропонованих кандидатів критикували опозиційні парламентські фракції, вказуючи, що в них немає досвіду у сфері боротьби з корупцією (ця вимога є у ст. 8 закону "Про прокуратуру").
Євродепутати, члени комітету із закордонних справ Віола фон Крамон-Таубадель та Міхаель Галер перед голосуванням заявляли, що Україна ризикує втратити підтримку МВФ і безвізовий режим із ЄС.