НАБУ і САП повідомили про підозру трьох заступників Труханова
Про це заявила пресслужба НАБУ 9 грудня.
Імена підозрюваних не називають, але зазначили їхні посади. Згідно з релізом і даними на сайті міськради Одеси, підозри висунули:
- першому заступнику мера Михайлові Кучуку (заочно, його місце перебування невідоме),
- в.о. заступника – керівнику апарату міськради Олегові Бриндаку,
- заступниці мера Світлані Бедрезі.
Дії перших двох чиновників кваліфікували за ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 368 (створення, керівництво чи участь у злочинній організації та прийняття пропозиції, обіцянки чи отримання неправомірної вигоди посадовцем) Кримінального кодексу України. Заступниці мера також повідомили про підозру за ч. 3 ст. 255, за ст. 368, на думку слідства, її дії підпадають під ч.3.
Слідство вважає їх членами злочинної організації, про викриття якої НАБУ і САП заявляли 6 грудня.
Тоді співробітники САП і НАБУ повідомили про підозру трьох осіб, які, за даними слідства, контролювали чиновників Одеської міської ради і бюджетні витрати міста. Відомо, що йдеться про Бориса Кауфмана, його бізнес-партнера, екснардепа Олександра Боруховича та їхню довірену особу.
"Слідство встановило, що восени 2021 року після викриття НАБУ і САП злочинної організації, яка спеціалізувалась на корупційних схемах незаконного вибуття майна з комунальної власності Одеси, на її місці з'явилася нова. Ця організація взяла під контроль практично всі питання економічного життя міста, серед яких взаємодія із забудовниками, закупівлі коштом місцевого бюджету, діяльність комунальних підприємств, інші аспекти взаємодії з бізнесом", – ідеться в релізі.
За даними правоохоронців, організатори схеми – ними правоохоронці вважають Кауфмана і Боруховича – "налагодили процес системного підкупу чиновників та депутатів" міськради. Про це свідчать докази, здобуті НАБУ і САП під час розслідування, ідеться в повідомленні.
Згідно з інформацією слідства, Бриндак щомісяця отримував $15 тис. "та інші кошти за вчинення ним дій на користь злочинної організації шляхом зловживання службовим становищем і владою". Як приклад згадують рішення про відведення землі під будівництво "наперед визначеним особам", а також внесення змін до бюджету Одеси.
"Загалом із листопада 2021-го до серпня 2022 року підозрюваний одержав понад 2,4 млн грн неправомірної вигоди. Інші співучасники злочинної організації – перший заступник і заступниця міського голови Одеси – за версією слідства, отримали з березня до липня 2022 року від її організаторів 900 та 300 тис. грн відповідно. Перший заступник мера Одеси, зокрема, контролював діяльність підлеглих управлінь – головних розпорядників коштів та надавав їх керівникам вказівки про зупинення розрахунків за ремонт доріг у місті. Це створювало штучні умови отримання злочинною організацією неправомірної вигоди від підрядника за поновлення виплат. Підозрюваний також позитивно голосував у складі виконавчого комітету за рішення, якими встановлювалися тарифи на поводження з твердими побутовими відходами в Одесі та зміни до бюджету, які відповідали інтересам злочинної організації", – ідеться в повідомленні.
7 грудня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід для Кауфмана у вигляді арешту з альтернативою застави в розмірі 129 млн грн. Екснардепу запобіжний захід (арешт з можливістю внесення 124 млн грн застави) ВАКС обрав 8 грудня.
Кауфман уже вніс заставу. Адвокати вважають підозру безпідставною.
Усього підозри в межах цього провадження висунули шести особам, уточнили в НАБУ.
Труханов, у чиєму кабінеті, за інформацією ЗМІ, проводили обшуки в межах цього провадження, має статус свідка, додає Центр протидії корупції.