НАБУ звинуватило Офіс генпрокурора у спробі врятувати Татарова
Національне антикорупційне бюро України звинуватило Офіс генерального прокурора у спробі врятувати заступника керівника Офісу президента Олега Татарова. Заяву бюро оприлюднили 29 січня на офіційному сайті.
У НАБУ зазначають, що незважаючи на наявність достатніх доказів, які б свідчили про надання екснардепом Максимом Микитасем хабаря, а також свідчення самого екснардепа, 27 січня Офіс генпрокурора перекваліфікував злочин на некорупційний. Через це з'явилися формальні підстави для усунення детективів НАБУ від розслідування злочину, підозрюваним у якому є Татаров, зазначили в бюро.
Крім цього, в НАБУ поскаржилися, що Офіс генпрокурора фактично заблокував можливість оскарження у Вищому антикорупційному суді рішення Печерського райсуду Києва про зміну підслідності в кримінальному провадженні за підозрою Татарова.
Також, за даними НАБУ, не виконують рішення ВАКС про витребування справи з Печерського суду.
У грудні 2020 року ЗМІ повідомили, що Татаров, імовірно, фігурує у справі колишнього нардепа та ексвласника будівельної корпорації "Укрбуд" Максима Микитася: 1 грудня 2020-го екснардепа і держексперта, який, за даними слідства, забезпечив видання висновку про мінімальну різницю між вартістю квартир на Печерську і на околиці міста, повідомили про підозру в хабарництві (слідство вважає, що експерт в обмін на паркомісце вартістю 250 тис. грн забезпечив для Микитася проведення недостовірної експертизи).
Експерта заарештували з можливістю внесення 1 млн грн застави. Як сказав на засіданні суду прокурор, переговори про хабар міг вести Татаров.
Директор НАБУ Артем Ситник заявляв, що у детективів є листування заступника глави ОПУ з іншими фігурантами провадження. Татаров у відповідь вимагав спростувати недостовірну інформацію або публічно продемонструвати докази і заявив, що подає до суду на директора НАБУ.
Татаров заперечував свою причетність до злочину. Чиновник говорив, що "антиукраїнські сили" домагаються його відставки.
18 грудня НАБУ вручило Татарову підозру за ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди посадовій особі) Кримінального кодексу України.
24 грудня стало відомо, що справу Татарова з НАБУ Офіс генпрокурора передав у СБУ.
Зміну складу процесуальних керівників у цій справі НАБУ розцінило як втручання в роботу правоохоронного органу і відкрило кримінальне провадження.
Вищий антикорупційний суд України визнав, що кримінальне провадження, фігурантом якого є Татаров, підслідне Національному антикорупційному бюро. Про це 13 січня повідомила пресслужба НАБУ.