Найрезультативніші голови комітетів ВР – Галасюк, Третьяков і Гопко – дослідження мережі "Опора"

Верховну Раду України VIII скликання обрали на позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Громадянська мережа "Опора" вивчила статистику роботи Верховної Ради України протягом трьох років. Дослідники виділили 10 найуспішніших нардепів за кількістю ухвалених законопроектів. Серед них – три голови парламентських комітетів: член фракції Радикальної партії Віктор Галасюк, нардеп від БПП Олександр Третьяков і позафракційна Ганна Гопко.

Протягом останніх трьох років роботи Верховної Ради голова комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк став ініціатором 48 ухвалених законопроектів, голова комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО і людей з інвалідністю Олександр Третьяков добився ухвалення 22 своїх законопроектів, а голова комітету у закордонних справах Ганна Гопко подала 19 законопроектів, які були затверджені парламентом.

Такі дані дослідження, проведеного громадянською мережею "Опора", опубліковано на сайті організації.

Серед усіх народних депутатів лідерами за кількістю ухвалених законопроектів стали: нардепи від Радикальної партії Віктор Галасюк (48) і Олег Ляшко (41), член фракції Блоку Петра Порошенка Максим Єфімов (27), нардеп від "Самопомочі" Віктор Кривенко (26), представники БПП Оксана Продан (24), Олександр Третьяков та Іван Вінник (по 22), нардепи від "Батьківщини" Вадим Івченко (20) і Тетяна Острікова (19), а також позафракційна Ганна Гопко (19).

У Третьякова – навищий показник законодавчої ефективності – 22 ухвалені із 62 поданих законопроектів.

Згідно з даними "Опори", лише 18 депутатів досягли ухвалення більш ніж чверті своїх законопроектів. Це представники БПП Гліб Загорій, Олександр Грановський, Олександр Третьяков, Олексій Порошенко, Богдан Онуфрик, Андрій Павелко, Артур Герасимов, Ольга Бєлькова, Наталія Кацер-Бучковська, Сергій Куніцин, Ольга Червакова, Максим Єфімов та Олег Велікін, позафракційний Костянтин Жеваго, представники "Народного фронту" Вікторія Сюмар, Сергій Пашинський та Ігор Алексєєв, а також нардеп від Радикальної партії Оксана Корчинська.

Інфографіка: rbc.ua

Верховну Раду України VIII скликання обрали на позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року, парламентарії склали присягу 27 листопада 2014 року. У Раду обрали 423 депутатів: 225 за списками політичних партій і 198 мажоритарників. У 27 округах, які є в окупованому Криму і на підконтрольній бойовикам території Донбасу, вибори не проходили.