У лютому найбільше зріс рейтинг довіри українців до Яценюка, Гройсмана і Кличка – опитування
У лютому найбільше, порівняно з попередніми опитуваннями, зросла довіра українців до експрем'єра Арсенія Яценюка. Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", опубліковані 10 лютого.
Найвище зростання продемонстрував рівень довіри до Яценюка: з грудня 2020 року збільшився на чотири процентні пункти – до 20%. Не довіряє політику 74% опитаних.
Рівень довіри до експрем'єр-міністра Володимира Гройсмана збільшився на три процентні пункти (довіряє 32%, не довіряє – 58%).
Рейтинг довіри до мера Києва Віталія Кличка зріс на два процентні пункти і становить 34%. Не довіряє йому 54% респондентів.
На один процентний пункт зріс рейтинг довіри до глави Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова (довіряє 21%, не довіряє – 66%).
На колишньому рівні залишилася довіра українців до п'ятого президента Петра Порошенка (довіряє 23%, не довіряє – 74%) і спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова (довіряє 26% і не довіряє – 37%). Порівняно із січнем, рейтинг Разумкова впав на два процентні пункти.
На один процентний пункт знизився рейтинг довіри до лідерки "Батьківщини" Юлії Тимошенко (довіряє 25%, не довіряє – 72%).
По три процентні пункти втратили рейтинги міністра охорони здоров'я Максима Степанова (довіряє 12%, не довіряє – 33%) і прем'єр-міністра Дениса Шмигаля (довіряє 12%, не довіряє – 54%). Порівняно із січневим опитуванням, рівень довіри до прем'єра залишився на колишньому рівні.
На два процентні пункти знизився рівень довіри до співголови партії "Опозиційна платформа – За життя" Юрія Бойка (довіряє 24%, не довіряє – 56%).
Рейтинг президента України Володимира Зеленського порівняно з груднем упав на п'ять процентні пунктів (падіння відбулося в січні – на шість процентні пунктів, у лютому він почав знову зростати) – зараз главі держави довіряє 38%, не довіряє – 58%.
Водночас 33% українців не знає Разумкова, 30% – Шмигаля, а 51% – Степанова.
Опитування проводили 6–8 лютого серед населення України віком від 18 років у всіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Методом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера було опитано 2500 респондентів. Статистична похибка вибірки не перевищує 2%.