Найєм: Керівництво України не чує нічого, крім шантажу з-за океану та представництва ЄС
Народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм повідомив, що після спроби сфальсифікувати призначення аудитора діяльності НАБУ в парламент для контролю ситуації приїхали представники іноземних посольств.
На засіданні парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією присутні представники посольств США, Німеччини, Франції, Великої Британії, Японії, Канади та представництва ЄС в Україні. Про це повідомив народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм у Facebook.
"Ні, це не офіційний прийом. Це зібрання, на якому планують зіграти в наперстки, щоб призначити аудитора діяльності Національного антикорупційного бюро (НАБУ)", – заявив він.
За словами нардепа, раніше комітет одноголосно ухвалив кандидатуру на посаду аудитора.
"Але вже в сесійній залі БПП і "Народний фронт", сфальсифікувавши документи, у буквальному сенсі "спустили", який незрозуміло звідки з'явився, британця Найджела Брауна. Схема проста: якщо не вийшло поставити під контроль НАБУ, можна призначити підконтрольного аудитора, який визнає роботу агентства незадовільною, і поставити питання про звільнення керівника Антикорупційного бюро", – підкреслив він.
Найєм пояснив, що іноземні дипломати змушені контролювати дії української влади.
"Іноземні гості тут через просту причину, що керівництво країни не чує нічого, крім шантажу з-за океану твіттера посольства США та представництва ЄС. Це приниження для країни. Це приниження для парламенту. І, не люблю переходити на особистості, але це приниження ще й персонально для президента Петра Порошенка і його команди, які віддають перевагу чути заморський батіг, а не голос власних громадян. А потім ці ж люди, своїм ставленням, які прививають країні і людям комплекс неповноцінності перед голосом закордону, виходять на трибуну і кричать про велич країни, її історію та її воїнів", – підсумував він.
23 лютого Верховна Рада не змогла обрати міжнародного аудитора для перевірки діяльності НАБУ.
Висунули двох кандидатів. Комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції запропонував на цю посаду члена комісії зовнішнього контролю з аудиту діяльності НАБУ заступника генінспектора департаменту юстиції США Роберта Сторча, а фракції Блоку Петра Порошенка і "Народного фронту" внесли ще кандидатуру комерційного аудитора Найджела Брауна.
Браун виступив у Верховній Раді, але не зміг відповісти на питання, хто конкретно запропонував його кандидатуру, після чого нардепи запропонували йому зняти свою кандидатуру.
Спікер парламенту Андрій Парубій поставив на голосування кандидатури Сторча і Брауна: за першого проголосували 76 депутатів, за другого – 214. Тому постанову про призначення члена комісії зовнішнього контролю для аудиту діяльності НАБУ відправили в комітет на доопрацювання.