Найєм: Найголовніше – хто буде керувати САП надалі? Дуже поганий варіант – Луценко G

Найєм: Є категорія посадовців і керівників певних органів, які ніколи не будуть подобатися Верховній Раді
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Існує "ризик", що в разі відсторонення від посади глави САП Назара Холодницького розподіл справ відомства і призначення процесуальних керівників буде залежати від генпрокурора Юрія Луценка, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.

У разі відсторонення глави САП Назара Холодницького від посади, яку він обіймає, управління відомством може перейти до генерального прокурора Юрія Луценка, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.

"На цей момент найголовніше – хто буде керувати САП надалі? Дуже поганий варіант – Луценко. "Сірий" варіант – тимчасовим главою САП стане перший заступник нинішнього керівника. До того ж він має стати в.о. заступника генпрокурора. Інакше він не зможе розподіляти справи і призначати процесуальних керівників. Рішення щодо цього ухвалює тільки Луценко. Тому ризик залишається. А значить, уже зараз потрібно сконцентруватися на обранні нового глави САП. Зробити це може чинна комісія, але лише після звільнення Холодницького. І я думаю, цей процес спробують затягнути", – зазначив Найєм.

Він сподівається, що кримінальне провадження щодо Холодницького буде розглянуто в суді.

"Я думаю, є категорія посадовців і керівників певних органів, які ніколи не будуть подобатися Верховній Раді. Принаймні її нинішньому складу. Насамперед ідеться про правоохоронні органи. Коли ми чуємо бурхливі овації генпрокурора керівникові САП, у мене виникають підозри. Мене насторожує, коли найбільша концентрація корупціонерів аплодує главі правоохоронного органу. Сьогодні в парламенті ми почули аргументи двох сторін, але вони не дають нам можливості судити, хто має рацію, а хто винен. Сподіваюся, що ми побачимо в судах конкретне кримінальне провадження. Щоб зрештою ми одержали нормальний вирок", – підкреслив нардеп.

На його думку, під час виступу в парламенті Холодницький не дав чітких відповідей на поставлені йому запитання.

"Жодної чіткої відповіді від Холодницького я сьогодні не почув. Чи тиснув він на суддів, прокурорів і своїх підлеглих? Чи дійсно він передавав інформацію, яка містить таємницю слідства, третім особам, зокрема фігурантам кримінальних проваджень? Якщо це так, а я бачу, що Холодницький нічого до пуття не заперечує, то інших варіантів немає – він має піти. Звичайно, якщо він поважає цю інституцію і не хоче дискредитувати посаду, яку обіймає", – резюмував Найєм.

21 березня "Українська правда" повідомила про прослуховування НАБУ в кабінеті Холодницького. Тоді глава САП заявив, що це провокація, і запевнив, що ніхто не зможе змусити його звільнитися. Зі свого боку директор НАБУ Артем Ситник, коментуючи ситуацію, висловив думку, що "журналісти пишуть таке, що, чесно кажучи, фантастичний роман просто відпочиває".

24 березня генпрокурор України Юрій Луценко поінформував, що прослуховування глави САП санкціонував суд. 28 березня джерело "Українських новин" у ГПУ повідомило, що Холодницького можуть заарештувати. Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган назвала це "чутками, які немає сенсу коментувати".

29 березня Ситник підтвердив, що НАБУ проводить розслідування щодо Холодницького, зазначивши, що його відомство співпрацює з Генеральною прокуратурою.

30 березня Луценко і Ситник передали до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) скарги щодо проступків Холодницького. Генпрокурор попросив комісію розглянути питання про звільнення глави САП. Цього самого дня у ГПУ повідомили, що у Холодницького мали відібрати зразок голосу, але він не з'явився.

3 квітня Холодницький прийшов на допит у ГПУ і заявив, що відмовився брати участь у слідчих діях, оскільки наполягає на зміні слідчих і прокурорів у провадженні. Він додав, що негласні дії щодо нього почали на підставі статті про хабарництво.

Голова КДКП Віталій Грушковський повідомляв, що комісія може розпочати розгляд скарги Луценка на Холодницького як мінімум за місяць.

Сьогодні НАБУ опублікувало фрагменти записів із кабінету Холодницького.