Найєм повідомив, що суд дозволив обшук, а не знесення наметового містечка під Радою

3 березня сталися сутички між поліцією і протестувальниками
Фото: Артем Шевченко / Facebook

Нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм стверджує, що суд давав слідчим дозвіл тільки "на огляд приміщення та іншого майна в наметовому містечку під Верховною Радою України з метою знайти причетних до нападу на поліцейських за два дні до того".

Демонтаж наметового містечка біля Верховної Ради і затримання людей 3 березня незаконні. Про це у своєму блозі на "Українській правді" заявив народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.

Депутат опублікував рішення Печерського районного суду міста Києва, на підставі якого діяли співробітники поліції в суботу під Верховною Радою.

"Згідно з документом, відомий суддя [Олег] Білоцерківець дав слідчим дозвіл на огляд приміщення та іншого майна в наметовому містечку з метою знайти причетних до нападу на поліцейських за два дні до того, а також предметів, якими це було зроблено", – написав Найєм.

Він підкреслив, що обшук і огляд не передбачають знесення приміщення або майна, а затримання громадян під час обшуку можливе, тільки якщо особу застали під час замаху або вчинення злочину або безпосередньо після вчинення злочину, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі.

"У цих випадках поліцейські мали зафіксувати ці факти, і не пізніше ніж за 24 години прокурор або слідчий зобов'язані були занести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань", – додав Найєм.

Фото: blogs.pravda.com.ua


Фото: blogs.pravda.com.ua

Уранці 3 березня 2018 року біля наметового містечка під Верховною Радою в Києві сталися зіткнення між поліцією і протестувальниками. Радник глави МВС України Зорян Шкіряк повідомив, що правоохоронці затримали понад 100 мітингувальників. Їх відпустили того самого дня. У русі "Визволення" поінформували, що 3 березня було госпіталізовано 11 активістів. У МВС повідомили про сімох постраждалих правоохоронців.

У поліції заявили, що під час слідчих дій біля Верховної Ради вилучили дев'ять гранат РГД-5, "коктейлі Молотова" і п'ять димових мін.

Правоохоронці підкреслили, що діяли за рішенням суду в межах кримінальних проваджень про спробу штурму Жовтневого палацу 17 грудня 2017 року та за фактом сутичок активістів із поліцейськими 27 лютого 2018 року.

Намети біля будівлі Верховної Ради встановили у жовтні 2017 року, коли кілька політичних партій і громадських рухів розпочало всеукраїнську акцію на підтримку масштабної політичної реформи. Вони вимагали ухвалити закони про обмеження депутатської недоторканності, антикорупційний суд і нові виборчі правила.