"Найстрашніше, що може бути". Зеленський не відкидає повномасштабної війни з Росією

"Найстрашніше, що може бути". Зеленський не відкидає повномасштабної війни з Росією
Зеленський: Це буде найбільшою помилкою Російської Федерації
Фото: EPA
Президент України Володимир Зеленський вважає імовірною можливість повномасштабної війни з Росією. Про це він сказав 10 вересня у час виступу на форумі Ялтинської європейської стратегії, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Вважаю, [повномасштабна війна] може бути. Так і є. Мені здається, що 2014 рік був кроком уперед у цьому питанні з боку Росії і потім, слава богу, завдяки українцям – кроком назад, їх зупинили", – зазначив він.

Зеленський не згоден з тим, що ескалація між Україною і Росією може початися через бажання України вступити в НАТО. Він нагадав, що 2014 року Україна такого бажання не декларувала, але Росія однаково почала війну.

"Вважаю, що це (повномасштабна війна.  "ГОРДОН") буде найбільша помилка Російської Федерації. Вважаю, що після цього ніколи не буде існувати [добро]сусідства Росії, України, Білорусі, якщо буде потужна ескалація з боку Росії. Чому Білорусі? Тому що ми розуміємо, що там на території є присутність Росії. Я вважаю, що світ уже змінився, тому це найстрашніше, що може бути. Це найстрашніше, що я як людина, як громадянин, як українець можу уявити собі. Але, на жаль, така є можливість", – заявив Зеленський.

Контекст:

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази. За даними ООН, за час конфлікту загинуло приблизно 13 тис. людей.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного й усеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.

На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася, зросла кількість обстрілів бойовиків і жертв з боку України. Росія активно перекидала військову техніку у Крим через Керченський міст і нарощувала війська поблизу кордону з Україною.