Нардеп Гончаренко ініціював перейменування Одеського худмузею на честь Ройтбурда
Фото документа, без дат і підписів, Гончаренко 10 серпня опублікував у своєму Telegram-каналі.
"Ройтбурд був великим митцем і талановитим художником, зробив значний вклад у становлення, розвиток та відродження Одеського художнього музею, любив рідне місто та Україну", – зауважили у зверненні.
Гончаренко заявив, що надання музею імені Ройтбурда – "це гідне увічнення пам'яті директора, який зробив значний внесок у розвиток культури та інших сфер суспільного життя".
Як повідомляла 9 серпня "Думская", голова фракції "Європейська солідарність" в Одеській облраді Михайло Шмушкович запропонував назвати іменем Ройтбурда вулицю і надіслав відповідний запит меру міста Геннадію Труханову.
Але за інформацією головного редактора "Думской" Олега Константинова, мерія назвала цю пропозицію "спекуляціями окремих політиків" і не пристала на неї під приводом того, що зробити це раніше, ніж за 10 років, забороняє статут міста Одеси. Журналіст наголосив, що насправді у статуті такого правила немає і що один із бульварів міста назвали іменем письменника-сатирика Михайла Жванецького ще за його життя.
Контекст:
Ройтбурд народився 1961 року в Одесі, помер 8 серпня 2021 року.
Художник очолив Одеський художній музей у березні 2018 року. З ним підписали контракт на п'ять років.
У червні 2019 року депутати Одеської облради намагалися його звільнити, але їм не вдалося цього зробити. 4 вересня Ройтбурда звільнили. За таке рішення проголосував 51 депутат, троє були проти, троє утрималися, 25 осіб не голосували. Депутати, зокрема, заявили, що Ройтбурд організовував у музеї концерти і проводив ремонт без погодження з облрадою, що є порушенням законодавства.
У лютому 2020 року Приморський районний суд Одеси визнав незаконним і скасував рішення облради про звільнення Ройтбурда, обласна рада оскаржила це рішення.
28 травня Одеський апеляційний суд скасував рішення Приморського районного суду. У постанові зазначено, що хоча контракт із Ройтбурдом укладала Одеська обласна державна адміністрація, в Одеської обласної ради були повноваження його розірвати.
У коментарі виданню "ГОРДОН" Ройтбурд пояснив, що рішення апеляційного суду не зобов'язує його звільняти. За його словами, розірвати договір може тільки Одеська ОДА.
Попередній голова Одеської облдержадміністрації Максим Куций заявив, що контракту з Ройтбурдом не розриватимуть.
19 травня 2021 року Верховний Суд визнав незаконним рішення Одеської обласної ради про звільнення Олександра Ройтбурда з посади директора Одеського художнього музею 2019 року.