Нардеп Юрченко заявив, що не має наміру здавати мандат і що не вживав наркотиків

Юрченко: Якщо на вас, не дай боже, нападе злочинець, ви підете на роботу писати заяву про звільнення?
Фото: Олександр Юрченко / Facebook
Позафракційний нардеп Олександр Юрченко заявив журналістам біля Верховної Ради 13 липня, що не вживав наркотиків, коли потрапив у ДТП у Львові, і не має наміру здавати мандат через цей інцидент. Про це пише "Укрінформ".

"Якщо на вас, не дай боже, нападе злочинець, чи обкраде вас, нападе фізично на вас, сфальсифікує матеріали, порушить ваші права, – ви підете на роботу писати заяву про звільнення? Аналізи проти мене сфальсифіковані, і є ті, хто за це буде покараний", – сказав він.

За словами політика, він першим викликав поліцію на місце події після "нападу другого учасника ДТП". Юрченко заявив, що після того, як поліція дізналася, що він є нардепом, його почали підозрювати у нетверезому стані, також він стверджує, що правоохоронці заважали роботі його адвокатів.

Депутат, як пише "Укрінформ", продемонстрував результати тестів на наркотики, які він зробив у трьох різних клініках, де підтверджено, що він не вживав наркотиків.

Політик заявив, що авто, на якому він потрапив у ДТП, належить його друзям.

"Ми хочемо розібратися, кому це вигідно... Можливо, ті люди, проти яких я борюся весь час", – сказав Юрченко, додавши, що бореться "проти забудовників і сміттєвої мафії".

Контекст:

Виключений зі "Слуги народу" після корупційного скандалу нардеп Юрченко потрапив у ДТП 8 липня. Інший нардеп, також виключений зі "Слуги народу", Гео Лерос опублікував фото висновків лабораторії, з яких випливало, що Юрченко був під наркотичними речовинами. Лерос зазначив, що автомобіль Mustang, на якому був Юрченко, не внесено до його декларації.

Голова партії "Слуга народу", перший заступник голови цієї фракції Олександр Корнієнко закликав Юрченка добровільно скласти депутатський мандат.

Юрченко заявляв, що наркотиків не вживав. Водночас провину в ДТП політик визнав.

Юрченка також підозрюють у хабарництві. У вересні 2020 року НАБУ заявило, що зібрало достатньо доказів для повідомлення нардепа про підозру. Генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозру Юрченку 17 вересня. Цього самого дня Юрченку вручили підозру, виключили з фракції "Слуга народу", а також допитали в НАБУ і САП.

21 вересня ВАКС заарештував Юрченка до 9 листопада з можливістю вийти під заставу в розмірі 3 млн грн. 23 вересня суд заарештував майно політика. 25 вересня за Юрченка внесли заставу і він вийшов із СІЗО. Тоді на нардепа наділи електронний браслет, який він носив до початку листопада.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує "більше показових посадок" у корупційних справах і що Юрченко "обов'язково сяде в тюрму".

У суді Юрченко заперечував звинувачення у хабарництві, називав себе борцем за справедливість і заявляв про намір доводити свою невинуватість у Європейському суді з прав людини.

4 березня 2021 року НАБУ завершило розслідування справи про хабарництво Юрченка.