Нардеп Качура: До другого читання необхідно вичистити законопроєкт про корпоративне управління в банках
"Учора ми проголосували за законопроєкт №4367 про функціонування банківської системи. Безумовно, це системний позитивний документ. Там є багато позитивних моментів. Наприклад, що рада Нацбанку не може втручатися в операційну діяльність правління НБУ. Але, як і в кожній бочці меду, є ложка дьогтю", – заявив він.
Політик назвав три норми, які, як він вважає, потрібно до другого читання з проєкту закону прибрати.
У нинішній версії законопроєкт дозволяє рішенням Нацбанку мати зворотну дію в часі, що суперечить Конституції і світовим стандартам банківської діяльності, зазначив Качура.
Також зараз законопроєкт передбачає компенсації з державного бюджету на адвокатську допомогу всім топчиновникам, які були на посадах у Нацбанку і яких притягнули до кримінальної відповідальності.
"Тобто, умовно кажучи, ексголові НБУ Валерії Гонтаревій компенсували б плату за лондонських адвокатів коштом українських платників податків", – зазначає Facenews.
Проєкт закону дозволяє ревізору Нацбанку заходити в приміщення комерційних банків та одержувати інформацію, зокрема виносити звідти будь-які документи, які становлять комерційну таємницю, а також конкурентні переваги, додав нардеп.
"Національне агентство з питань запобігання корупції вказало на те, що в цьому законопроєкті є корупціогенні чинники. До другого читання необхідно вичистити цей законопроєкт, тому що в такій редакції його ухвалювати не можна. Тому ми з колегами налаштовані рішуче. По-перше, ми підтримуємо співпрацю з нашими міжнародними партнерами. По-друге, ми підтримуємо стабільність банківської системи, щоб люди могли розраховувати, що їхні гроші нікуди не зникнуть. І ми підтримуємо найголовніше – те, про що мають турбуватися всі чиновники і народні депутати, – це конституційність положень, їх має бути унормовано відповідно до Основного нашого закону і Конституції", – підкреслив Качура.
Нардеп закликав профільний комітет і всіх нардепів виправити ці норми.
Контекст:
Верховна Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні на позачерговому засіданні 20 травня, його підтримало 258 народних депутатів.
Згідно з пояснювальною запискою, мета проєкту – "вдосконалення регулювання діяльності банків і банківських груп, зміцнення банківської системи України, усунення накопичених проблемних питань, виявлених під час наглядової та регуляторної діяльності Національним банком".
Голова Національного банку України Кирило Шевченко 19 квітня розповідав агентству "Інтерфакс-Україна", що цей законопроєкт обговорювали під час роботи місії Міжнародного валютного фонду в Києві. Проєкт закону є структурним маяком для продовження співпраці з МВФ, говорив він.