Нардеп Михайло Бондар вимагає перевірити корупційні схеми на держшахтах
Нардеп від "Народного фронту" Михайло Бондар написав запит у силові та антикорупційні органи з вимогою почати перевірку ймовірних порушень під час закупівлі устаткування для державних шахт із боку компаній, пов'язаних із бізнесменом Віталієм Кропачовим.
Нардеп від "Народного фронту", голова підкомітету з питань вугільної промисловості, комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Михайло Бондар вимагає розслідувати ймовірні порушення під час закупівлі обладнання для державних вугільних шахт України. Про це політик написав 28 березня у своєму Facebook і приклав до поста фото депутатського запиту.
Він звернувся до віце-прем'єр-міністра Володимира Кістіона, міністра енергетики Ігоря Насалика, а також до Антимонопольного комітету, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро та Генеральної прокуратури з вимогою провести перевірки законності закупівлі обладнання для державних вугільних підприємств у компанії "Сані Україна", пов'язаній, за його даними, із бізнесменом Віталієм Кропачовим.
"Стало відомо про проведення державних закупівель за сумнівними схемами. Так, ЗМІ звертають увагу на тендери на закупівлю вугледобувного обладнання китайського виробництва, організовані державними вугледобувними шахтами, переможцем яких стало ТОВ "Сані Україна". Кінцевими бенефіціарними власниками товариства є Кропачов Віталій Валерійович, Ся Ху, Ху Лісін", – написав Бондар.
Народний депутат зазначив, що ціни на устаткування було суттєво завищено.
"У ході проведених у січні – березні 2019 року тендерів на закупівлю техніки для вугледобувної промисловості загальна очікувана сума закупівлі складала 1 272,3 млн грн, що майже на 370 млн грн більше вартості аналогічної техніки іншого виробника. Опубліковані у ЗМІ дані можуть свідчити про налагоджені процеси, які роками негативно впливають на економіку України", – заявив політик.
У зв'язку із цим Бондар вимагає від органів контролю почати перевірку даних про ймовірні порушення законодавства з боку ТОВ "Сані Україна", ТОВ "Торентс" та їхніх посадових осіб, розслідувати справу і не допустити, щоб гроші з держбюджету було перераховано за контрактами з ТОВ "Сані Україна" до моменту оголошення результатів розслідування.
22 березня сайт "Бізнес-Медіа" повідомив про корупційну схему, за якою держава змушена закуповувати китайську техніку для державних шахт за завищеними цінами, у підсумку бюджет може втратити 370 млн грн.
27 березня голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець заявив, що в Кабміні мають розібратися з корупційними схемами Кропачова.