Нардеп Палиця: Якщо в Україні залишиться ПДВ 20%, уже влітку українська продукція коштуватиме значно дорожче за європейську

Ігор Палиця: Жодні акції "Купуй українське" не допоможуть, якщо наші продукти будуть вдвічі дорожчими за європейські
Фото: tsn.ua

Депутатська група "Партія "За майбутнє" зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт №7023, який передбачає введення до 1 січня 2023 року знижених ставок податку на додану вартість на харчові продукти та комунальні послуги, повідомив у своєму Facebook нардеп Ігор Палиця.

"По всьому світу через рекордні тарифи на газ стрімко дорожчають продукти, бо виробники вимушені закладати в ціну вартість енергоносіїв. Щоб урятувати своїх громадян і підтримати вітчизняних виробників, держави Європейського союзу домовилися про зниження до 0% податку на додану вартість на м'ясо, рибу, молоко, овочі, фрукти, хліб, олію та інші основні продукти харчування з 1 липня цього року. Якщо в Україні діятиме нинішня ставка ПДВ на рівні 20%, то вже влітку українська продукція коштуватиме значно дорожче за європейську. Наші виробники просто не витримають конкуренції, більшість збанкрутує, багато хто залишиться без роботи. Українська влада вже сьогодні повинна думати, як зупинити зростання цін і підтримати наших виробників", – написав політик.

Він повідомив, що законопроєкт №7023 передбачає введення до 1 січня 2023 року таких ставок податку на додану вартість:

  • 0% ПДВ на харчові продукти, виготовлені в Україні;
  • 7% ПДВ на комунальні послуги (постачання та розподіл природного газу, електроенергії, тепла, гарячої води, а також централізоване водопостачання і водовідведення).

"Ми вимагаємо винесення цього законопроєкту на розгляд Верховної Ради на наступному пленарному тижні, який розпочнеться 15 лютого. Закликаємо всі фракції парламенту підтримати нашу ініціативу. Україна має терміново запровадити знижені ставки ПДВ! Бо потім жодні акції "Купуй українське" не допоможуть, якщо наші продукти будуть вдвічі дорожчими за європейські", – заявив нардеп.

Контекст:

На ринку газу в Європі з минулого року фіксують дефіцит, який спровокував зростання цін на пальне. Поштовхом до зростання цін стали результати аукціону, на якому російський "Газпром" відмовився бронювати додаткові потужності для транзиту через Україну, писало агентство РБК.

21 грудня ціна на газ у Європі оновила історичний максимум – понад $2 тис. за 1 тис. м&³3;. Пізніше його вартість упала.

30 грудня Кабінет Міністрів України обмежив націнку на продаж газу вітчизняного видобутку споживачам, які виробляють товари значної соціальної значущості.