Нардеп Рабінович: 9 травня було, є і буде святом усіх нормальних людей України
Перемога не належить якійсь одній із країн колишнього Радянського Союзу, це спільне свято переможців фашизму, заявив народний депутат України, лідер політичної партії "За життя" Вадим Рабінович.
День Перемоги залишиться святом і тоді, коли всі забудуть охочих сьогодні його скасувати, заявив на телеканалі "112 Україна" народний депутат України, лідер партії "За життя" Вадим Рабінович.
"9 травня було, є і буде святом всіх нормальних людей України, які відчувають радість і гордість за батьків і дідів, які перемогли фашизм. А перемога над фашизмом сьогодні не менш актуальна, ніж була вчора. Тому День Перемоги переживе всіх тих, хто намагався його заборонити або скасувати! – підкреслив Рабінович. – Я не бачу жодної заполітизованості цього свята, тому що Велика Перемога не належить тільки одній якійсь із країн колишнього Радянського Союзу, це спільне свято переможців фашизму, тих людей, хто не ховався і не стріляв у спини, а на передовій, зі зброєю в руках захищав свою Батьківщину! Воювали не за Сталіна, незважаючи на гасла, а за свою рідну землю, за своїх дітей і онуків".
Святкувати перемогу вчора вийшли тисячі людей, зазначив він.
"Кожен із нас у своєму серці несе частинку перемоги – дійсно великої перемоги над фашизмом. У мене на фронті загинув дядько, мій батько пройшов усю війну танкістом. Серед Героїв Радянського Союзу в тій війні друге місце за чисельністю посідали саме українці, я гордий за Україну. Велич духу, проявлену українським народом у тій страшній війні, не затьмарять ніякі паразити! І ми бачили сьогодні, 9 травня, в Одесі, Дніпрі, Харкові, Києві, що тисячі і тисячі нормальних людей вийшли на вулиці святкувати перемогу – саме перемогу, перемогу над фашизмом. І жодні заборони, жодне прагнення нинішньої влади применшити її значення або взагалі не помітити не матимуть успіху", – упевнений політик.
Важливо, щоб людям не заважали святкувати 9 травня, і в суспільстві щодо цього немає дебатів, додав Рабінович.
"Головне, щоб багатьом і багатьом людям, здоровим і нормальним людям не заважали святкувати саме 9 травня День Перемоги над фашизмом. Якщо [директор Інституту національної пам'яті Володимир] В'ятрович пропонує скасувати святкування Дня Перемоги 9 травня, то це ще не означає, що в суспільстві точаться дебати щодо цього. Жодних дебатів для нормальних людей: 9 травня усі святкуватимуть перемогу над фашизмом і тоді, коли про В'ятровича вже забудуть! Я вам це гарантую", – сказав нардеп.
Цей день має залишатися вихідним і надалі, переконаний він.
"Я не бачу, чому потрібно скасовувати і вихідний день 9 травня. Це для того, щоб владі було зручніше не помічати, як тисячі людей виходять на вулиці і святкують перемогу над фашизмом? Я взагалі впевнений у тому, що час, коли треба щось скасовувати, перейменовувати, викреслювати, відходить у небуття; залишилося трохи потерпіти, мине досить невеликий відрізок часу – і це світле свято знову набуде такого самого великого значення для всієї країни, як це і було завжди, я упевнений у цьому", – констатував Вадим Рабінович.
У 2015 році Верховна Рада затвердила 8 травня Днем пам'яті та примирення на честь усіх жертв Другої світової війни. Символом пам'яті є червоний мак. Також було ухвалено рішення святкувати 9 травня як День перемоги над нацизмом.