Нардеп Рабінович: Закон про приватизацію – це легалізоване розкрадання України
Коли країна перебуває в економічному занепаді, ні про яку чесну і прозору приватизацію ітися не може, заявив народний депутат, лідер партії "За життя" Вадим Рабінович.
Ухваленням закону про приватизацію Верховна Рада дала старт остаточному розкраданню національного надбання України, вважає народний депутат, голова парламентського підкомітету з прав людини і лідер партії "За життя" Вадим Рабінович. Про це він заявив в ефірі програми "Великий вечір" на телеканалі NewsOne.
"Із задоволеними обличчями, порушуючи закони і Конституцію, розпродаючи у найбільш невідповідний час залишки національного надбання, парламентарії добивають економіку держави. Я ще ніколи не бачив стільки задоволених депутатських і міністерських облич, як сьогодні після голосування щодо закону про приватизацію. Вони запустили корумпований маховик проїдання", – сказав нардеп.
Політик додав, що вартість усіх держпідприємств, які підлягають приватизації, визначатиме оцінювач, в об'єктивності і незалежності якого він сумнівається.
"Цьому "чесному" оцінювачу ми ще будемо змушені заплатити суму, встановлену в індивідуальному порядку. Яким він буде "чесним" – ми з вами прекрасно розуміємо. До того ж, тут вони заводять шарманку про "ворогів Росії", яких вони ні за що не допустять до скуповування наших підприємств. Чудова технологія: коли вони хочуть обікрасти країну, то завжди кажуть, що не пустять сюди когось із Росії", – наголосив політик.
Рабінович упевнений, що в умовах кризи ініціювати приватизацію країні невигідно.
"Ніхто не продає свого будинку в момент пожежі – тоді цей будинок нічого не вартий! І купить його хтось свій, за копійки. Вони і роблять це все для того, щоб задешево скупити залишки національного надбання, – заявив він. – Вартість підприємств під час їхнього правління сягнула мінімальної позначки, а коштів украдено ними безмірно, і їх треба кудись вкласти. Цей закон – легалізоване "розкрадання" України, лохотрон, на підставі якого дограбують усіх нас".
Нардеп уважає, що спочатку потрібно подолати кризу, а потім займатися продажем державних підприємств у приватні руки.
"Очевидно, що в умовах, коли країна перебуває в економічному занепаді, ні про яку чесну і прозору приватизацію ітися не може. Кожен, хто має хоча б однокімнатну квартиру, знає, що сьогодні її продавати невигідно, краще почекати зростання цін. Країна – це наша спільна квартира, а коли квартира у вогні – її ціна мізерна!" – переконаний лідер партії "За життя".
Політик додав, що новий закон дасть змогу розпродати залишки економіки.
"Наша економіка, наша промисловість – розвалені. Уже закрилися ЛАЗ, ЗАЗ, "Южмаш" на ладан дише... Фактично припинили роботу всі машинобудівні гіганти, якими так пишалася колись вся країна. Цим самим законом депутати дали старт розпродажу залишків економіки і зробили крок до того, щоб залишити не тільки наше покоління, але і наших дітей ні з чим", – резюмував Вадим Рабінович.
18 січня Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект №7066 "Про приватизацію державного майна". Документ передбачає розподіл об'єктів роздержавлення на дві групи – об'єкти великої і малої приватизації. Перші підлягають продажу на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.
У квітні 2017 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що уряд має намір продати 3,5 тис. державних підприємств.
У Фонді держмайна стверджували, що в разі ухвалення законопроекту про приватизацію терміни підготування об'єктів до приватизації скорочуються вдвічі: для об'єктів великої приватизації – з двох років до одного року, малої приватизації – з одного року до півроку.
У проекті держбюджету на 2017 рік доходи від приватизації заплановано на рівні 17,1 млрд грн.
Через відсутність попиту на об'єкти державної власності план надходжень до держбюджету за рахунок приватизації недовиконали на 13,725 млрд грн, повідомили в Кабміні.
У держбюджеті-2018 доходи від приватизації передбачено на рівні 21,3 млрд грн.