Нардеп Синютка: Імпорт російської електроенергії в Україну фінансує збройну агресію

Олег Синютка: Людина платить останні свої гроші – і ці гроші відправляють у Росію. А Росія закуповує озброєння, відправляє його на Донбас і вбиває наших воїнів
Фото: Олег Синютка / Facebook
Україна сама фінансує збройну агресію Росії проти себе, тому що платить РФ за імпортну електроенергію, заявив в ефірі телеканала "Україна 24" народний депутат від "Європейської солідарності" Олег Синютка.

"На догоду країні-агресору ми закуповуємо сьогодні російську електрику, це ж до якого цинізму сьогодні доходить влада! Людина платить останні свої гроші – і ці гроші відправляють у Росію. А Росія закуповує озброєння, відправляє його на Донбас і вбиває наших воїнів. тобто це цинізм вищої межі, – сказав політик. – Влада не просто не поспішає виконувати рішення парламенту, влада цілеспрямовано знищує українську енергетику. Тому що "Нафтогаз" – мінус 37 млрд у минулому році, "Укренерго" – мінус 27 млрд, "Енергоатом" – мінус 5 млрд майже збитки. І це свідчить про те, що сьогодні в енергетиці країни є величезні проблеми".

Контекст:

Україна імпортувала електроенергію із РФ з осені 2019 року – після чотирирічної перерви. Це стало можливим унаслідок внесення правки до ухваленого 18 вересня 2019 року закону "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії".

До березня 2020 року, коли знову ввели заборону, було імпортовано понад 1 млрд кВт-год, прямі збитки енергосистемі від таких постачань оцінюють у 3 млрд грн, писав "Мінпром". За розрахунками Міністерства енергетики та захисту довкілля України, держава витратила на ці закупівлі 5 млрд грн, писало hromadske.

1 лютого 2021 року на сайті "Укренерго" з'явилася інформація, що Україна відновила імпорт електроенергії з Росії в обсязі 200 МВт-год. За даними "Інтерфакс-Україна", дві українські компанії дістали доступ до імпорту.

18 березня стало відомо, що про необхідність обмеження імпорту електроенергії з Росії та Білорусі заявив президент Володимир Зеленський, а наступного дня припинити імпорт пообіцяв в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Верховна Рада на засіданні 15 квітня ухвалила у другому читанні й у цілому законопроєкт №3364-1 про внесення змін до законодавства України щодо врегулювання кризи неплатежів на ринку електричної енергії і питання сертифікації оператора системи передавання. Видання OilPoint писало, що документ також дає можливість ввести обмеження на імпорт електроенергії.