Нардеп Устенко заявив, що завдання влади – не підвищувати податки, а боротися з корупцією і "схемами"

Устенко: У нас велике оподаткування, у нас великий податок на заробітну плату
Фото: nash.live
Щоб наповнити держбюджет і дати поштовх економічному розвитку України, потрібно знижувати податки й боротися з корупцією, заявив народний депутат від "Слуги народу" Олексій Устенко в ефірі телеканала "Україна 24".

"Єдиний шлях, яким економіка України розвиватиметься, – це, по-перше, зниження податків, той самий податок на виведений капітал, який потрібно запровадити. Тому що податок на виведений капітал – важлива річ, вона дасть українській економіці стрибок. Будьмо відвертими: ми неконкурентоспроможні порівняно з нашими європейськими усіма партнерами і навіть із багатьма азійськими країнами. У нас велике оподаткування, у нас великий податок на заробітну плату, – підкреслив політик. – Той, хто плював на бюджет, хто сидить на "схемі", хто сидить на митниці, хто щось кришує, хто кришує видобування бурштину, вони не платили і платити не збираються. І, пардон, чхати вони хотіли у принципі на нас всіх, на народ України. Тому що вони не платять! Вони дуже часто не зареєстровані суб'єкти діяльності. Митник ж не може брати хабар на ТОВ, він бере її як фізична особа".

Устенко підкреслив, що через схеми і контрабанду державний бюджет України недоотримує щорічно $3–4 млрд, іще приблизно 2 млрд грн країна втрачає через офшори.

"У нас бюджет щорічно страждає від недоплати земельного податку на приблизно $1 млрд. І це ж величезні фінанси! Ми від МВФ не можемо отримати другу частину траншу, а в нас тут 1 млрд валяється під ногами", – заявив народний депутат.

Контекст:

Про існування планів підвищити ПДВ до 22–24% писало 26 квітня "РБК-Україна". Про те, що в Раді обговорювали ідею про підвищення ставки ПДВ до 22–24%, повідомив також віцепрезидент Міжнародної торговельної палати України (ІСС Ukraine) Сергій Сиволап.

В умовах кризи влада має спрощувати податкову систему і зменшувати податки, що сприятиме виведенню бізнесу з тіні й дасть змогу збільшити надходження до бюджету, однак українська влада діє навпаки, заявив економіст Антон Швець.

Якщо в Україні підвищать податок на додану вартість, це призведе до уповільнення економіки, вважає інвестиційний аналітик, керівний партнер HUG'S Ерік Найман.

Влада України має допомогти підприємцям пережити кризу, спричинену пандемією коронавірусу, зокрема завдяки програмам підтримки і податкових пільг, а не збільшувати податки, переконаний народний депутат із фракції "Голос" Ярослав Железняк.