Нардеп від ОПЗЖ призначив свою невістку помічницею, тому що лише їй міг довірити "святі конфіденційні питання народного депутата"
Німченко пояснив, що взяв як помічницю свою невістку, тому що хоче "забезпечити незалежність своєї діяльності".
"Святі конфіденційні питання народного депутата я не можу довірити людині, яка не перебуває в переліку близьких... Я говорю про життєдіяльність людини. Зокрема про стан здоров'я, зокрема питання водіння машини. Я можу помічника взяти, щоб водив мені машину? Я можу взяти помічника, який, як я говорю, миттєво друкує. Може, хтось краще за неї друкує? Я не зустрічав", – заявив депутат.
Помічницею свекра Марина Німченко працює із середини вересня 2019 року. За інформацією "Схем", за роботу вона отримує щомісяця 16 тис. грн.
За словами Німченка, невістка сама виявила бажання працювати у нього помічницею. Конфлікту інтересів, як і виявів кумівства, він у цьому не вбачає.
"Який конфлікт інтересів? У чому вона може зашкодити інтересам держави... У нас сімейні династії є серед народних депутатів: є в керівництві Верховної Ради, і в депутатах. Тут є конфлікт інтересів? Не туди дивляться на конфлікт інтересів", – заявив Німченко.
"Схеми" зазначають, що Нацагентство з питань запобігання корупції конфлікт інтересів у роботі невістки помічницею Німченка за трудовим договором побачило. У березні 2021 року НАЗК надіслало до суду адміністративний протокол щодо Німченка у зв'язку із цим питанням.
Однак 22 вересня Печерський районний суд Києва закрив цю справу у зв'язку із закінченням строку притягнення депутата до адміністративної відповідальності.
Контекст:
Кожен народний депутат за законом може найняти собі помічника або кількох. Вони можуть працювати на громадських засадах або отримувати зарплату з бюджету. Місячний фонд для оплати праці помічників-консультантів народних депутатів становить 25 прожиткових мінімумів, установлених на початок календарного року. Протягом 2021 року кожний народний депутат може отримати майже 740 тис. грн із бюджету на виплату заробітної плати своїм помічникам.
"Схеми" нарахували не менше ніж 12 близьких родичів депутатів, які працюють помічниками у їхніх колег по парламенту за бюджетні кошти. Лише 2021 року на оплату їхніх послуг із держбюджету витратили майже 2 млн грн.
У вересні 2020 року народні депутати ухвалили в цілому законопроєкт №2203, який забороняє їм брати собі як помічників дружин, чоловіків, дітей, батьків та інших близьких родичів.
Але комітет із питань антикорупційної політики звернув увагу керівництва парламенту на певні розбіжності в ньому. Апарат Верховної Ради мав підготувати це питання до розгляду в сесійній залі, але цього досі не відбулося. Тому законопроєкту досі не підписали і він не набув чинності.