Нардепка від "Слуги народу" про авторів законопроєкту №5655: Брехня на брехні
Нардепка подякувала Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) за "чітку та послідовну позицію" щодо законопроєкту.
"На підкомітеті нам казали, що всі зауваження НАЗК зняті, мовляв, на комітеті будуть представники, спитайте. На комітеті представників НАЗК не було (або не повідомили, або не впустили в Zoom, як і Міністерство культури та інформаційної політики України та Національну спілку архітекторів України – НСАУ). Але простий аналіз тексту показав, що не все враховано. До речі, те, що враховано, зроблено таким чином, щоб не було змоги виконати. Брехня на брехні", – написала депутатка.
Вона зазначила, що приділила час вивченню "американської", "британської" й "французької" моделей, на які посилаються автори законопроєкту.
"Спойлер: №5655 не має до цього відношення. Приватного містобудівного контролю в цих країнах не існує. Про цю брехню готую ґрунтовні матеріали. Вірю у ЗСУ, довіряю НАЗК. А все тайне на планеті Земля стає явним. Це ще у Біблії записано. Що неприємно у цій ситуації, це те, що заяви: все враховано, це "американська", "французька", "англійська" модель – вплинули на депутатів, які віддали свій голос "за", – заявила Бондар.
Контекст:
Верховна Рада підтримала проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності" у першому читанні 1 липня 2021 року. Автори документа запропонували зміни до шести кодексів і 21 закону. Вони розраховують, що ухвалення проєкту закону не лише дасть змогу знизити корупційні ризики і підвищити публічність і прозорість у цій сфері, а й чітко визначить права, обов'язки, відповідальність учасників будівництва.
1 грудня 2022 року законопроєкт було знято з розгляду парламентом. На його доопрацюванні наполягали Асоціація міст України, мери міст, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), Міністерство культури та інформполітики, Національна спілка архітекторів України.
13 грудня Верховна Рада ухвалила законопроєкт у цілому. За нього проголосувало 228 депутатів.
Петиція за ветування законопроєкту набрала необхідні для розгляду президентом 25 тис. голосів у першу добу голосування, на момент публікації новини її підписало понад 42 тис. осіб.