Нардеп від "Слуги народу" запропонував звільняти лікарів, які відмовилися від вакцини Covishield
Народний депутат від партії "Слуга народу" Дмитро Гурін вважає, що медиків, які відмовляються від вакцинації індійським препаратом Covishield, треба звільняти. Про це політик написав у Facebook 20 березня.
"У Київському інституті пульмонології, за словами завідувачки одного з відділень, вакцинуватися погодилися 20% лікарів. Сама завідувачка вже двічі хворіла на COVID-19, але "не відчуває внутрішньої впевненості в необхідності вакцинації". Що це означає на практиці? 80% "лікарів" потрібно звільнити, а їхню зарплату віддати 20%", – запропонував депутат.
На його думку, людей, які не вважають за потрібне робити щеплення, не можна вважати лікарями.
"Питають: "Хто ж тоді буде лікувати?" Вочевидь, люди, які не вважають за потрібне вакцинуватися, не можуть вважатися лікарями, тому, якщо їх звільнять, залишаться працювати справжні лікарі. Вони і будуть лікувати", – резюмував Гурін.
З 24 лютого українцям роблять щеплення вакциною Covishield, виробленою в Індії. Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.
Препаратів інших виробників Україна поки не отримала.
Станом на 23 березня у країні ввели майже 122 тис. доз вакцини проти коронавірусу, свідчать дані Міністерства охорони здоров'я. Вакцинацію завершили тільки одному українцю, йому ввели обидві дози вакцини.
Українські медики не поспішають робити щеплення вакциною Covishield. На Волині погодилися зробити щеплення 574 з 1543 медиків, які працюють із хворими на COVID-19; у Полтавській області – 538 із 2014 медпрацівників; у Сумській – 489 із 1246; в Івано-Франківській – 2797 із 10 514; у Хмельницькій – 2653 із 6742; у Харківській – 4234 із 6273.
Згідно з результатами опитування медичних працівників, яке провела 13–18 січня 2021 року дослідницька компанія Active Group, чверть українських медиків не вважають обов'язковою масову вакцинацію населення проти коронавірусу.
За підсумками дослідження Українського інституту майбутнього, індійській вакцині Covishield довіряє лише 3% українців. Такий рівень довіри утричі менший, ніж російській вакцині "Супутник V" (9%).