Нардепи Осуховський і Петренко вимагають від НАБУ з'ясувати, хто скасував мито на російські добрива
Члени комісії Кабінету Міністрів, які ухвалили рішення про скасування ввізного мита на добрива виробництва РФ, повинні бути покарані, заявив народний депутат від партії "Свобода" Олег Осуховський. Він додав, що разом із нардепом від Блоку Петра Порошенка Олегом Петренком подав стосовно цього запит до Національного антикорупційного бюро.
Народний депутат від партії "Свобода" Олег Осуховський та його колега з Блоку Петра Порошенка Олег Петренко вимагають від Національного антикорупційного бюро розібратися, хто скасував мита на ввезення мінеральних добрив із Росії. Про це 14 квітня заявив Осуховський, пише агентство "Українські новини".
"За численними зверненнями моїх виборців, ми зробили з Олегом Петренком депутатський запит, який буде зачитаний сьогодні з трибуни Верховної Ради, до керівника Національного антикорупційного бюро, щоб він розібрався у фактах корупції, а саме так званої комісії, яка була створена при Кабінеті Міністрів, і, по суті, скасувала мита на ввезення міндобрив із Російської Федерації, чим заблокувала наші українські заводи, й українці залишилися без робочих місць", – сказав нардеп.
Він додав, що через це рішення український бюджет утратив 432 млн грн, а місцеві фермери витратили на російські добрива понад 2 млрд грн.
"Це неприпустимо, має бути порушена кримінальна справа за цим фактом, і ми будемо вимагати не тільки від Національного бюро, а і від Генеральної прокуратури, щоб вона втрутилася. Щоб цих фактів корупції не було. Тому що наші хлопці сьогодні ціною власного життя захищають територіальну цілісність України, а ми робимо знижки, ми скасовуємо мита для російського бізнесу, у той час як українські підприємства стоять без роботи й українці, по суті, не мають за що жити, втратили роботу і вже кілька місяців просто не працюють. Це неприпустимо, ми будемо вимагати, щоб винні були покарані!" – заявив Осуховський.
Із Росії до України за останні три роки ввезли 2 млн 476 тис. тонн азотних мінеральних добрив на загальну суму $513,411 млн. Такі дані наприкінці березня опублікувало агентство "Українські новини", проаналізувавши статистику Федеральної митної служби Росії.
Президент Союзу хіміків України Олексій Голубов заявляв, що 70% імпорту добрив до України надходить в останні роки з Росії. Експерт стверджує, що Україна могла заощадити 21 млрд грн на купівлі імпортних добрив та отримати їх на внутрішньому ринку.
Голубов зазначав, що в Україні зупинилися два великі заводи, що виробляють добрива – черкаський "Азот" і рівненський "Рівнеазот". Підприємства можна запустити, якщо "Укртрансгаз" поверне компанії 345,906 млн м&³3; газу, уважає він. Обидва входять до концерну Ostchem українського бізнесмена Дмитра Фірташа.
Наприкінці минулого року міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ввела антидемпінгові мита на імпорт із Росії карбаміду та карбамідно-аміачної суміші – різновиди азотних добрив. Нові мита мали діяти з березня 2017-го до березня 2022 року, але комісія призупинила дію цього рішення в лютому.
Українські аграрії можуть недоотримати $2,5 млрд від експорту, якщо найближчими тижнями не буде розв'язано проблему з браком на внутрішньому ринку мінеральних добрив азотної групи. Про це 3 квітня заявили у Федерації роботодавців України (ФРУ) й опублікували на офіційному сайті аналіз ситуації.