Нардепи першого скликання звернулися до Ради з проханням не перетворювати акцію під Офісом президента на "підпал Рейхстагу"
Народні депутати першого скликання Верховної Ради виступили з публічним зверненням до парламенту у зв'язку із запланованою позачерговою сесією Верховної Ради України щодо акції "Не чуєш? Побачиш!" під Офісом президента 20 березня. Звернення опублікував 24 березня нардеп першого скликання, ексзаступник міністра регіонального розвитку Анатолій Ткачук.
"26 березня має відбутися позачергова сесія Верховної Ради України. Напевне, це конче необхідно в умовах, коли виконавча влада повністю провалила питання боротьби з пандемією, коли в лікарнях не вистачає місць, обладнаних кисневою апаратурою, і помирають тисячі людей... На жаль, Верховна Рада України збирається на позачергову сесію не з питання, яке щодня вартує життів сотень українців, а з питання розмалювання стін будівлі, де розміщується президент України та його офіс", – ідеться у зверненні.
За інформацією екснардепів, на цьому засіданні мають ухвалити постанову, якою МВС, СБУ, ДБР доручать швидко провести розслідування, знайти і покарати винних, визначити причетність до цієї акції політичних партій і політиків.
Підписанти вважають, що проведення позачергової сесії "через події, в яких постраждали стіни адміністративної будівлі" в той час, як пандемія забирає життя громадян, а на Донбасі гинуть українські військові, має не тільки нелогічний, а й небезпечний для суспільства вигляд.
"Верховна Рада України неодноразово виступала як державний орган, покликаний стабілізувати ситуацію у найскладніші моменти української історії. Тому втягування її у дрібні політичні інтриги, а тим більше перетворення подій 20 березня у такий собі "підпал Рейхстагу" руками народних депутатів України може мати руйнівні наслідки для всієї політичної системи", – вважають екснардепи.
Підписанти зазначили, що нетолерантні, іноді хуліганські дії під час акцій протесту викликають осуд, а заподіяння шкоди будівлям неприйнятне, але народним депутатам варто подумати про причини таких подій – "несправедливість і неможливість бути почутими".
"Молоді люди, які виросли вже в незалежній демократичній Україні, гостро реагують на несправедливість, і, якщо з ними не вести діалог, вони радикалізуються, і це природно для молоді", – ідеться у зверненні.
"Звертаємося до нинішніх народних депутатів України: будьте розважливими і мудрими державними діячами, пам'ятайте про свою відповідальність за український народ, не дайте втягнути себе у небезпечні ігри з невідомим продовженням, не приймайте рішень, що можуть ще більше розпалити напругу в суспільстві і призвести до непередбачуваних наслідків", – підкреслили автори звернення.
Під зверненням підписалися народні депутати України першого скликання парламенту:
- Анатолій Ткачук;
- Арсен Зінченко;
- Олександр Піскун;
- Олександр Гудима;
- Степан Волковецький;
- Віталій Мельничук;
- Володимир Крижанівський;
- Микола Коробко;
- Ярослав Кендзьор.
Фракція "Слуга народу" має намір ініціювати позачергове засідання парламенту через акцію протесту на підтримку активіста Сергія Стерненка, яка відбулася під Офісом президента в Києві 20 березня. Засідання призначили на 30 березня.
Учасники акції запускали фаєри і феєрверки, підпалили табличку "Президент України", розбили вікна і закинули фаєр усередину будівлі. В ОП заявили, що дії учасників мітингу завдали збитків на 2 млн грн.
Заступник міністра МВС Антон Геращенко сказав, що у провокаторів був план щодо кровопролиття, але поліція не допустила цього. Також, за словами заступника глави МВС, зацікавленою особою у провокаціях під ОП є експрезидент України Петро Порошенко. У партії Порошенка "Європейська солідарність" заявили, що це дезінформація.
Організатор мітингу Сергій Філімонов вважає проведену акцію мирною, оскільки на ній ніхто не постраждав. Він додав, що на акції "готувався перформанс", але биття вікон і димових шашок організатори не планували.
За підсумками акції поліція вручила підозри в хуліганстві та/або умисному знищенні або пошкодженні майна п'ятьом особам. Двох, Владислава Стафійчука і Євгена Строканя, суд відправив під цілодобовий домашній арешт. Ще трьом – Сергієві Філімонову, Олексієві Білковському і Роману Ратушному – ще не визначили запобіжного заходу.