Нардепи звернуться до КСУ для перевірки постанови про "карантин вихідного дня" на конституційність
45 народних депутатів України підписалися під зверненням до Конституційного Суду для перевірки постанови про "карантин вихідного дня" на конституційність.
Депутати Верховної Ради зібрали підписи під зверненням до Конституційного Суду про перевірку конституційності "карантину вихідного дня". Фотографії документа з підписами опублікував у Telegram нардеп Олександр Дубінський.
"45 депутатів звертаються до Конституційного Суду з вимогою скасувати геноцид імені [прем'єр-міністра Дениса] Шмигаля з назвою "карантин вихідного дня". Прізвища тих, кому не пох...й", – написав Дубінський.
Один із підписантів звернення нардепів підтвердив LIGA.net, що йдеться виключно про "карантин вихідного дня", інші обмежувальні заходи під сумнів не ставлять.
Звернення підписало вже 45 депутатів. Згідно зі ст. 52 закону "Про Конституційний Суд", цієї кількості достатньо, щоб звернення розглянули судді КСУ.
Кабінет Міністрів України 11 листопада ввів "карантин вихідного дня" через збільшення кількості хворих на COVID-19. Глава МОЗ України Максим Степанов пояснив, що йдеться про три вікенди, починаючи з 14–15 листопада. За його словами, МОЗ хотіло б ввести жорсткий карантин на три тижні, проте українська економіка такого не витримає.
"Карантин вихідного дня" передбачає, що з 00.00 суботи до 00.00 понеділка в Україні працюватимуть виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції та ветеринарні аптеки. Ресторани, кафе або інші заклади громадського харчування працюватимуть тільки на винос.
Однак низка українських міст відмовилася вводити "карантин вихідного дня". Кілька українських міст відмовилося посилювати карантин у вихідні. Зокрема, проти виступили Львів, Івано-Франківськ, Дніпро, Житомир, Черкаси, Одеса, Луцьк і Тернопіль. Голови міст пояснили це тим, що такі карантинні заходи неефективні й призведуть до негативних наслідків для економіки.
Акції протесту після введення "карантину вихідного дня" провели в Чернівцях та Харкові.
Поліцейські у вихідні закрили 1,5 тис. магазинів, 800 закладів громадського харчування, 30 нічних клубів і 20 спортзалів; за фактами порушень правоохоронці склали майже 2 тис. адміністративних протоколів і відкрили дев'ять кримінальних проваджень.
В Окружний адміністративний суд Києва з позовами до Кабінету Міністрів України вже звернулися Львівський будинок органної та камерної музики, Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки та Львівський кіноцентр.
17 листопада Верховна Рада України не змогла ухвалити постанову, яка рекомендує уряду скасувати "карантин вихідного дня".
Станом на 17 листопада в Україні зареєстровано 557 657 випадків коронавірусної інфекції, з них 11 968 – упродовж останньої доби. Від початку епідемії померло 9856 пацієнтів із COVID-19, одужало 250 983 особи.