Насалик вимагає від суду продовжити розглядати справу про його декларацію
Закриття справи – це порушення прав на доступ до правосуддя і справедливий суд, на компенсацію і відновлення прав, порушених діями слідства, заявив ексміністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.
Колишній міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик під час засідання Вищого антикорупційного суду України заявив, що наполягає на продовженні розгляду його справи про нібито недостовірне декларування по суті, не дивлячись на скасування Конституційним Судом України статті 366-1 Кримінального кодексу України. Про це 24 листопада пише видання "Главком".
"Я отримав статус підозрюваного, а потім ще й обвинуваченого в злочині, якого я не скоював, – сказав він. – Закриття справи – це порушення моїх прав на доступ до правосуддя і справедливий суд, на компенсацію і відновлення моїх прав, порушених діями слідства".
Насалик під час засідання відкликав клопотання про закриття справи, яке державний адвокат подав на підставі рішення Конституційного Суду.
Суд відмовив ексміністру у продовженні справи, той заявив, що оскаржуватиме це рішення в апеляційній інстанції.
Конституційний Суд України 27 жовтня 2020 року скасував частину положень антикорупційних законів і вказав, що встановлення кримінальної відповідальності за декларування завідомо недостовірних даних, а також умисне неподання декларацій є надмірним покаранням за вчинення таких правопорушень.
У вересні 2018 року стало відомо, що Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за фактом декларування Насаликом недостовірної інформації.
Як інформував "Судовий репортер", у липні 2017 року львівський бізнесмен Петро Димінський позивався до Насалика. Він вимагав стягнути з нього $1,88 млн боргу і 4,2 млн грн відсотків. У Національному антикорупційному бюро вважали, що Насалик приховав факт отримання позики.
Ексміністр стверджував, що Димінський та його оточення підробили документи про позику. "Олігарх Димінський мститься мені, тому що коли мене призначили міністром, я відмовився призначати його людей на посади у системі ПЕК і вирішувати інші "питання", – прокоментував інформацію про підозру Насалик.
Він також зазначав, що рішення Нацагентства із запобігання корупції щодо його декларації, на підставі якого розпочали кримінальне провадження, Верховний Суд України скасував 10 квітня 2019 року.
Підозру Насалику за ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України оголосили у липні 2019 року.
Досудове слідство у справі Насалика завершили у серпні.