"Наш край": Держава має негайно починати діяти. Інакше на нас чекає найскладніша зима за всю історію України
"Українці повинні мати у своїх оселях газ вітчизняного видобутку. Вартість українського газу – 3 тис. грн за 1 тис. м3, а не понад $400. Держава має негайно починати діяти. Інакше на нас чекає найскладніша зима за всю історію України: шалена ціна на газ, його дефіцит і збільшення заборгованості за послуги ЖКГ на ще кілька мільярдів гривень", – сказав Мазурчак.
Він вважає, що тарифи на тепло, гарячу воду і електроенергію протягом найближчих кількох місяців значно зростуть.
"На сьогоднішній день прогнозують збільшення тарифів на тепло і гарячу воду в Україні на 15–40%. Крім того, зросте й вартість електроенергії, але поки уряд іще тримає інтригу, наскільки саме. І це ще не остаточна цифра, бо ми вже кілька місяців поспіль бачимо, що ціна газу на європейських хабах постійно зростає", – заявив політик.
Він звернув увагу, що Україна перестала розвиток власного видобування навіть декларувати як пріоритет енергетичної політики.
"Про програму "20/20" – збільшення видобутку власного газу "Укргазвидобування" до 20 м&³3; на рік до 2020 року – у "Нафтогазі" вже навіть не згадують, бо збільшення видобутку нікого в уряді не цікавить. Але чому видобуток власного газу скорочується, незрозуміло. Три роки поспіль ми бачимо падіння рівня видобутку блакитного палива. Об'єктивних причин для такого скорочення немає. Схоже, що його створюють умисно, в угоду окремим олігархам", – припустив Мазурчак.
У партії зазначили, що протягом першої половини цього року в Україні видобули на 4% менше природного газу, ніж за такий самий період минулого року, а порівняно з позаминулим видобування знизилося на 7%, 2019-го порівняно із 2018-го – на 1,4%.
"При цьому найбільше скорочення видобутку спостерігається саме в державних компаній – АТ "Укргазвидобування" і ПАТ "Укрнафта". "Наш край" укотре наголошує на необхідності збільшення власного видобутку природного газу в Україні та першочергового забезпечення ним українських домогосподарств. Українці повинні мати у своїх оселях газ вітчизняного видобутку за доступними цінами, а не тими, за якими газ продають у Європі, де люди мають доходи, у десятки разів вищі за українські", – резюмували в політичній силі.
Контекст:
Із 1 серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу. Населення і юрособи можуть вільно вибирати і змінювати постачальника.
5 березня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила постанову про введення річного тарифу для постачальників з 1 травня 2021-го до 30 квітня 2022 року.
7 квітня НКРЕКП внесла зміни у правила і типовий договір постачання природного газу. Із 1 травня за замовчуванням введено річну ціну газу для всіх побутових споживачів. Водночас газзбути можуть робити інші комерційні пропозиції для побутових споживачів.
За даними Державної служби статистики України, із травня 2020 року до травня 2021-го тарифи на природний газ зросли на 161,6%.