"Наш край" вимагає в суді знизити тарифи на тепло
У партії "Наш край" підкреслили, що партійці були ініціаторами засідань місцевих рад відразу після підвищення тарифів на газ, тепло та електроенергію.
Представники партії "Наш край" звернулися до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою скасувати рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), про підвищення тарифів на опалення. Про це 14 січня повідомляє пресслужба партії.
"Сьогодні "Наш край" звертається до суду з вимогою скасувати рішення НКРЕКП про підвищення тарифів на тепло низки ТЕЦ. У забезпечення позову ми просимо заборонити підвищувати тариф. Влада тисне на українців, а ми тиснемо на неї – через суд. Влада має розуміти силу закону, а розуміє лише закон сили", – заявив народний депутат Андрій Деркач.
Партійці наголосили, що вони були ініціаторами засідань місцевих рад відразу після підвищення тарифів на газ, тепло та електроенергію.
"Наш край" одразу, щойно були ухвалені ці рішення, ініціював звернення місцевих рад про зниження тарифів. Місцеві депутати як представники людей залишаються чи не єдиною силою, спроможною тиснути на владу. Вже ініційовані засідання місцевих рад або спрямовані звернення до очільників держави у понад половині українських областей", – сказав співголова партії "Наш край", народний депутат України Сергій Шахов.
Стосовно ухваленого в середу рішення Кабміну про зниження тарифу на газ Деркач заявив, що потрібно знижувати й інші тарифи.
"Вчора уряд під нашим тиском був змушений відступити – знизив тариф на газ. Але "Наш край" вимагає переглянути й інші тарифи, які були підвищені. На тепло, на електроенергію", – сказав політик.
В Україні тарифи для населення на послуги розподілу і транспортування газу зросли з 1 січня 2021 року. Згідно з тарифами 55 газопостачальних компаній, цього місяця вартість газу становитиме від 6,99 до 10,8 грн за 1 м&³3;. У більшості постачальників газ подорожчав приблизно на 1 грн. Окрім того, у 2021 році зросли тарифи на транспортування газу (у середньому майже вдвічі: цього року вартість послуг розподілу природного газу становитиме приблизно 2 грн за 1 м&³3; проти 1,2 грн минулого року).
На засіданні 28 грудня 2020 року уряд України ухвалив постанову, якою скасував пільговий тариф 90 коп./КВт-год на перші 100 кВт-год електроенергії для побутових споживачів.
Також в Україні підвищили тарифи на тепло (середньозважений тариф для 23 генерувальних компаній встановлено на рівні 1121,71 грн/Гкал).
Після підвищення тарифів в багатьох регіонах, зокрема на Прикарпатті, у Полтавській, Харківській, Львівській, Одеській, Чернівецькій, Донецькій, Закарпатській, Херсонській, Чернігівській областях, проводили акції протесту. У деяких населених пунктах протестувальники перекривали дороги.
11 січня в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко у своєму Facebook повідомив, що вважає за необхідне з 1 лютого обмежити ціну на газ для "вразливих" споживачів.
"За нашими розрахунками, мова йде про рівень ціни 5,36 тис. грн, тобто на 44% менше, ніж середньозважена ціна в січні. Якщо нічого не робити, то потрібно очікувати, що ціна в лютому збільшиться ще приблизно на 15%", – написав в.о. міністра.
13 січня Кабмін запровадив державне регулювання цін на газ для побутових споживачів на період карантину. Очікують, що ціна становитиме 6,99 грн за м&³3;.