"Наш край" заявив про крадіжку голосів і фальсифікацію виборів у Київській області
За результатами опрацювання протоколів дільничних виборчих комісій у Фастові партія "Наш край" в обласну раду набрала 380 голосів, але після уточнення ця кількість зменшилася на 340 голосів, а кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними, зросла майже на тисячу, заявили в партії.
У Богуславі та Фастові Київської області голоси виборців, віддані за "Наш край" на виборах до обласної ради, міські територіальні виборчі комісії переписали на користь інших політичних сил, а багато бюлетенів визнано недійсними. Про це "Українським новинам" заявили 8 листопада у пресслужбі Київської обласної організації партії.
"Так, за результатами перших протоколів дільничних виборчих комісій у Фастові партія "Наш край" до обласної ради набрала 380 голосів. Та вже після так званого уточнення ця кількість зменшилася на 340 голосів, а кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними, взагалі зросла майже на тисячу. Водночас кількість голосів, які набрала ОПЗЖ із 1562 раптом зросла на 2539. А кількість голосів за кандидата від цієї політичної сили Войченка збільшилася рівно втричі. Кількість голосів за кандидата від партії "За майбутнє" Шульгу з 57 зросла до 357 голосів. А кандидат від партії "Національного егоїзму" Сачко зі 157 голосами вже набирає 396. А загалом порівняно з попередніми цифрами показники даної партії виросли на 660 голосів. У первинних протоколах про підсумки голосування кількість виборчих бюлетенів, отриманих ДВК, становить 56 251, а в "уточнених" – збільшена на 111 бюлетенів. Це стосується і виборців: їх кількість із 55 115 зросла до 55 637", – цитує агентство заяву партії.
За даними пресслужби, кількість голосів, відданих за "Наш край", залишилася незмінною – 40 голосів.
"Шляхом простого математичного складання напрошується висновок, що Фастівська міська ТВК або некомпетентна, або свідомо готувала фальсифікацію", – вважають партійці.
Вони зазначають, що така сама ситуація склалася і в Богуславі.
"За первинними протоколами, за "Наш край" віддало свої голоси понад 1150 виборців, проте в протоколі, який подано Богуславською міською ТВК до Київської обласної ТВК, половина голосів, відданих за партію, дивним чином "перейшла" іншим партіям. Незважаючи на скарги "Нашого краю" та рішення судів щодо перерахунку голосів, Богуславська міська ТВК залишила даний протокол без змін, змінивши лише дату документа. На жаль, Київська обласна ТВК "заплющує очі" на такі зловживання, ігноруючи розбіжності кількості голосів у протоколах. На підставі протоколів ДВК із мокрими печатками про підрахунок голосів виборців партія "Наш край" на виборах до Київської обласної ради долає 5-відсотковий бар’єр. Однак Фастівська та Богуславська міські ТВК нахабно фальсифікують результати виборів, аби представники нашої політичної сили не потрапили до обласної ради", – заявили в партії.
На думку голови Київської обласної організації "Наш край" Анатолія Присяжнюка, політичні "договірняки" в комісіях знецінюють роль виборів і є прикладом профанації та нечесного ведення виборчих перегонів.
"Виявляється, щоб мати достойний результат, не обов’язково зустрічатися з виборцями, доводити свою виборчу програму та мати політичну позицію. Нині долю виборів вирішують не громадяни, а політичні шахраї та фальсифікатори, "свої" люди у ДВК та ТВК, які ідуть на порушення закону. Порушення виборчих комісій дають нам підставу говорити про масову та тотальну фальсифікацію результатів волевиявлення з виборів депутатів Київської обласної ради Фастівською та Богуславською міськими ТВК", – заявив він.
"Наш край" звернувся у правоохоронні органи і відстоює свої порушені права та законні інтереси в судах, повідомив Присяжнюк.
"Ми відстоюємо законне встановлення результатів голосування, захищаємо кожен голос, відданий за нашу політичну силу", – підкреслив політик.
За даними пресслужби, у Київській області кандидатів від "Нашого краю" обрано головами двох об'єднаних територіальних громад: Михайло Кривошеєв став переможцем на виборах голови Таращанської об'єднаної територіальної громади, а Олександр Панюта обійме посаду голови Кагарлика. Представники "Нашого краю", за попередніми підрахунками, зайдуть у міські, районні та селищні ради.
25 жовтня 2020 року на всій території України, крім анексованого Криму та окупованих районів Донецької та Луганської областей, відбулися місцеві вибори. Громадяни України обирали міських, сільських і селищних голів, а також депутатів обласних, районних, міських, сільських і селищних рад. Вибори вперше відбулися згідно з новим Виборчим кодексом – за пропорційною системою з відкритими списками.
За інформацією Центрвиборчкому України, явка становила 36,88%.