Навіть 10% успіху від проєкту відкритого набору послів буде перемогою – Кулеба про "кадровий голод" у МЗС
Ведуча запитала, на який результат міністр очікує від цього проєкту і чи має він намір за допомогою відкритих конкурсів заповнити 100% порожніх зараз вакансій.
"Ми робимо все заради перемоги. Якщо для цього потрібно робити нестандартні революційні кроки, ми їх будемо робити – і великі, і маленькі", – заявив Кулеба.
За його словами, створення такого механізму – "це просто про рівність можливостей" і про перетворення закритої системи на відкритішу, про право кожного спробувати свої сили.
"Ми зараз на "революційній стадії", перший етап. Я сподіваюся, що навіть якщо 10% успішності буде в цьому проєкті на першій стадії, то це вже буде перемога. Тому що ми знайдемо справжніх ефективних менеджерів, які зараз потрібні державі. Я одразу можу чесно попередити всіх, що відбір буде дуже ретельним", – наголосив міністр.
На думку глави МЗС, те, що кожен матиме право взяти участь у такому доборі, піде на користь системі та українській дипломатії.
Контекст:
13 березня Кулеба заявив про "кадровий голод" у його відомстві, через який у 20 країнах, з яким Україна розвиває відносини, немає послів. Він повідомив про створення відкритого механізму, який дасть змогу як дипломатам, так і людям "зовні" запропонувати свою кандидатуру. На сайті МЗС з'явилася сторінка "Вакансії".
Кулеба заявив, що вже вніс на розгляд президента кандидатури на посади послів у Китаї, Індії та Бразилії. Імен він не назвав, але зазначив, що туди планують відрядити фахівців "із досвідом державної роботи рівня міністрів і заступників міністрів".
За даними LIGA.net і LB.ua, послом України у Китаї може стати міністр стратегічних галузей промисловості Павло Рябікін, а послом України у Казахстані – колишній голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. На посаду посла в Індії, за інформацією LB.ua, хочуть призначити заступника міністра оборони Олександра Поліщука.