"Навіть номінальна вартість землі у центрі Києва у три-чотири рази більша". Наливайченко заявив, що НАБУ має перевірити приватизацію "Більшовика"
"Ми будемо вимагати документи і подавати обов'язково у НАБУ на викриття корупційної змови. І все ж вийти на те, щоб повернути все, що за безцінь украли", – сказав він.
Наливайченко переконаний, що Фонд державного майна не підготував завод до приватизації як слід і допустив на аукціоні змову. Ексочільник СБУ заявив, що у підсумку бюджет втратив мільярди гривень.
"Щоб зрозуміти, в чому суть корупційної угоди: насправді навіть номінальна вартість землі у центрі міста Києва зараз у три-чотири рази більша. Це якщо не рахувати комунікації та інше майно, що залишилося у будь-якому випадку на цьому стратегічному об'єкті. Його теж ніхто не оцінив. Його теж просто за безцінь списали як землю. Ось у чому суть корупційної оборудки", – заявив нардеп.
Контекст:
Завод "Більшовик" засновано наприкінці XIX століття, спочатку він виготовляв обладнання для цукрової промисловості. У 2018 році змінив назву на АТ "Перший київський машинобудівний завод". У 2021 році єдиним джерелом доходу заводу стало здавання приміщень в оренду, у липні цього року територію підприємства почали готувати до приватизації та продажу. Головний актив підприємства – 36 га землі в Києві неподалік станції метро "Шулявська".
Фонд державного майна України 27 жовтня продав АТ "Перший київський машинобудівний завод" (раніше – завод "Більшовик") за 1,429 млрд грн. Завод було виставлено на приватизацію в липні, стартова ціна становила 1,38 млн грн. Про бажання брати участь у конкурсі спочатку заявляло 15 компаній. За словами голови Фонду держмайна Дмитра Сенниченка, подальша процедура передбачає 10 днів на підписання договору, ще 30 днів на сплату вказаної суми, а також погодження АМКУ. Також він заявив, що інвестор придбав "чудовий актив".
Сенниченко зазначив у коментарі українському Forbes, що приватизацію було проведено "на високому рівні".
Бізнесмен Василь Хмельницький підтвердив, що є співінвестором придбання Першого київського машинобудівного заводу.
Компанії "А Девелопмент" та UDP, які також входять до групи інвесторів, що виграли аукціон, спеціалізуються на розвитку проєктів житлової нерухомості, комерційної та соціальної інфраструктури.