Не маючи наукового підтвердження, політики можуть маніпулювати питаннями екології – Інститут економіки та прогнозування НАНУ
Політичні маніпуляції легко викрити, перевіривши джерело інформації, зазначив провідний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України Олександр Дячук.
Заяви про екологію, не підтверджені науково, можуть ставати ґрунтом для маніпуляцій політиків, заявив провідний науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України Олександр Дячук 8 вересня на пресконференції в агентстві УНІАН.
Україна загалом і об'єднані територіальні громади окремо не зможуть домогтися успіху в розвитку, якщо не спиратимуться на наукові дослідження гарної якості в економічній, соціальній, інфраструктурній, екологічній, управлінській сферах.
"Саме відсутність об'єктивних професійних досліджень і розрахунків, публічного їх обговорення дає широкі можливості як для маніпулювання, так і для прийняття не найкращих управлінських рішень. Наявність же ґрунтовного комплексного аналізу проблеми і сучасних підходів до її вирішення, які відкриті для експертизи, – це найкращий аргумент у огорожі від маніпуляцій. Наука убезпечить від маніпуляцій. Можна розбивати всі маніпуляції в пух і прах, якщо вимагати аргументацію й посилання на джерела", – зауважив він.
Політичні партії часто фінансують проведення соціологічних досліджень, зауважив Дячук.
"Хотілося б, щоб партії продовжували фінансувати комплексні дослідження способів і наслідків реалізації їхніх програм, публічно обговорювали їх із суспільством, використовуючи науково обґрунтовані аргументи", – додав він.
Учені можуть бути членами політичних партій, але потрібно розуміти, чи дійсно їхні погляди використовують у політичній програмі партії.
Дячук закликав ретельно перевіряти інформацію про захист довкілля і викривати маніпуляції.
Екоманіпуляції та "хайп на екотренд" відволікають увагу суспільства від реальної проблематики захисту довкілля, заявляли в Асоціації екологів України.