Не всі депутати, які взяли Мартиненка на поруки, були з ним знайомі – антикорупційний прокурор
Запобіжний захід у вигляді особистої поруки щодо екс-нардепа Миколи Мартиненка застосовано з порушеннями, зазначив начальник відділу антикорупційної прокуратури Роман Симків.
Деякі депутати, які стали поручителями колишнього нардепа від "Народного фронту" Миколи Мартиненка, не були з ним знайомі та не знали, у чому його підозрюють.
Про це в Апеляційному суді Києва журналістам повідомив начальник відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Роман Симків, передає кореспондент "ГОРДОН".
"Сам запобіжний захід у вигляді особистої поруки застосовано з порушенням, оскільки не всі народні депутати, по-перше, особисто знайомі з Мартиненком. Для того щоб поручитися, треба особисто знати людину протягом тривалого часу. По-друге, не всі депутати знали, у чому його підозрюють. Брати людину на поруки, не знаючи, у чому її підозрюють... Я вважаю це не зовсім правильним", – сказав Симків.
Він підкреслив, що наразі у справі п'ять підозрюваних, а самого Мартиненка слідство вважає організатором злочину.
В Україні колишнього депутата Верховної Ради Мартиненка підозрюють у зловживаннях під час виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП "СхідГЗК" через австрійську компанію Steuermann.
За словами голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, Мартиненкові загрожує до 12 років позбавлення волі.
22 квітня Солом'янський райсуд Києва обрав запобіжний захід Мартиненкові у вигляді особистої поруки.
Поручителями Мартиненка визначили нардепів від "Народного фронту": Максима Полякова, Віталія Корчика, Георгія Логвинського, Миколу Княжицького, Павла Пинзеника, Олену Ледовських, Вадима Підберезняка, Андрія Тетерука, Федора Бендюженка, Олену Масоріну, Олену Бойко, Владислава Даніліна, Віктора Єленського, Леоніда Ємеця, Геннадія Кривошею, Віталія Сташука, Хвичу Мепарішвілі та Вадима Кривенка, а також міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова і заступника голови Центральної виборчої комісії Андрія Магеру.
Сьогодні Апеляційний суд Києва має розглянути апеляцію Спеціальної антикорупційної прокуратури, яка домагається застосування до Мартиненка запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення 300 млн грн застави. Засідання перенесли на 12 травня.