Не всі країни підтримують санкції проти РФ, бо думають про свій ринок
Президент України Володимир Зеленський заявив, що не всі країни підтримують запровадження санкцій проти Росії у разі ескалації конфлікту з Україною. Про це глава держави сказав в інтерв'ю телеканалу "1+1", яке вийшло 10 грудня.
"Усі мають розуміти, що через санкційну політику страждають інші країни. І не всі держави думають про Україну, людей. Є багато людей достатньо цинічних, які думають про свій ринок. Бізнес усередині держави на них тисне, тому всім непросто", – наголосив він.
Зеленський додав, що кожен із політиків насамперед думає про свій народ, а потім – про Україну.
"Ми для всіх інших – одна з країн, і щоб бути у цій черзі у принципі, щоб нас підтримували... Там у людини (президента РФ Володимира Путіна. – "ГОРДОН") одна з найпотужніших армій світу. Так вийшло. Я відверто говорив нашим європейським колегам. Вони всі кажуть: Росія дуже потужна, сильна. А хто її робить? Усі ви, коли боїтеся цих викликів, ви говорите про це медійно, а потім президент РФ вірить у те, що Росія може робити те, що вона хоче", – заявив президент.
За його словами, українська влада зробила все, щоб Путін сказав Байдену, що Росія не має наміру вторгатися в Україну.
Контекст:
Наприкінці жовтня 2021 року американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія стягує війська до кордону з Україною. У Міноборони України спочатку говорили, що жодних змін на кордоні не відбулося і українська розвідка не фіксує нарощування російських військ. Але 21 листопада начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що РФ готується до нападу на Україну наприкінці січня або початку лютого, причому атака буде "набагато більш руйнівною, ніж будь-яка раніше". За його оцінкою, поблизу українського кордону зосереджено приблизно 92 тис. російських військовослужбовців.
У Кремлі назвали повідомлення про підготовку вторгнення "вкиданнями", заявили, що "Росія не збирається ні на кого нападати і не виношує жодних агресивних планів", і звинуватили Київ у підготовці до агресії "проти "ЛНР" і "ДНР". У МЗС України спростували дезінформацію РФ про нібито підготовку до військового нападу на Донбасі.
США та НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні. 7 грудня президент РФ Володимир Путін та президент США Джо Байден провели двогодинну розмову за допомогою захищеного каналу відеозв'язку. У Білому домі заявили, що Байден висловив "глибоке занепокоєння" Сполучених Штатів та їхніх європейських союзників у зв'язку з нарощуванням Росією сил навколо України. Байден попередив Путіна про "рішучі економічні та інші заходи" у разі вторгнення в Україну.
Путін під час розмови заявив, що НАТО робить спроби "освоєння" території України. "Тому Росія серйозно зацікавлена у отриманні надійних, юридично зафіксованих гарантій, що виключають розширення НАТО у східному напрямку та розміщення у суміжних з Росією державах ударних наступальних систем озброєнь", – сказав він. У Білому домі зазначили, що Байден не пішов на поступки російській стороні щодо питання ймовірного вступу України до НАТО.