Небензя заявив, що США втручаються у внутрішні справи Венесуели, а Мадуро "підтримують народні маси"
Постійний представник РФ в ООН Василь Небензя стверджує, що Ніколаса Мадуро на президентських виборах у травні 2018 року "підтримав венесуельський народ", а США "зробили максимум, щоб одразу дискредитувати голосування" і "кинути тінь на оновлені органи влади країни".
США втручаються у внутрішні справи Венесуели. Про це в Раді Безпеки ООН 26 січня заявив постійний представник РФ в організації Василь Небензя, засідання транслював сайт ООН.
"У такому грубому втручанні США у внутрішні справи чергової держави немає нічого нового. Американці не змінювали і, схоже, не збираються змінювати ставлення до Латинської Америки як до зони виняткових інтересів США, своєрідного "внутрішнього дворика", в якому можна робити все що завгодно, не беручи до уваги, що Ніколаса Мадуро на президентських виборах у травні 2018 року "підтримав венесуельський народ", а США "зробили максимум, щоб одразу дискредитувати голосування" і "кинути тінь на оновлені органи влади країни".
"Використавши як привід бойкот частини опозиції, США і їхні союзники взялися до реалізації планів із повалення законної влади в цій країні. У цьому, як ми знаємо з американської преси, брали участь провідні члени Конгресу США. Розпочата спроба держперевороту не вдалася, і тоді Вашингтон почав послідовно розгойдувати ситуацію, діючи, зокрема, через Організацію американських держав та низку сусідів Венесуели", – заявив Небензя.
Він заявив, що "екстремістськи налаштовані противники легітимної влади Венесуели" намагалися "фізично усунути" Мадуро.
Небензя нагадав, що голова Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо проголосив себе виконувачем обов'язків президента.
"США і низка інших країн негайно його визнали, підтвердивши в такий спосіб, що вони або сприяли, або безпосередньо доклали руку до штучного створення двовладдя", – сказав постпред РФ.
За його словами, картина "протистояння режиму Мадуро народу Венесуели далека від реальності".
"Незважаючи ні на що, лідера Венесуели, безумовно, підтримують народні маси", – сказав Небензя.
За його словами, для вирішення "венесуельської кризи" треба "припинити іноземне втручання і докласти зусиль для запуску внутрішньонаціонального діалогу і примирення" та утриматися від санкцій.
У травні 2018 року у Венесуелі відбулися президентські вибори. За даними ЦВК, за чинного президента країни Ніколаса Мадуро проголосувало 68% виборців, за його найближчого суперника, лідера партії "Прогресивний авангард" Анрі Фалькона – втричі менше. Опозиція заявила, що під час голосування було зафіксовано численні порушення.
10 січня 2019 року Мадуро склав присягу президента. У США та Європейському союзі засудили його вступ на посаду на другий строк.
15 січня підконтрольний опозиції парламент Венесуели оголосив Мадуро узурпатором.
23 січня десятки тисяч венесуельців вийшли на масові протести проти Мадуро. Цього дня голова Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни. Американський президент Дональд Трамп заявив, що США визнають це рішення.
У відповідь Мадуро сказав, що його країна розриває дипломатичні відносини зі США й у американських дипломатів є 72 години, щоб виїхати. Гуайдо заявив, що Венесуела ні з ким не розривала дипломатичних відносин. Держсекретар США Майк Помпео повідомив, що США відмовили Венесуелі у припиненні дипломатичних відносин.
25 січня Державний департамент США рекомендував громадянам США, які перебувають у Венесуелі, покинути країну. Агентство Reuters із посиланням на джерела повідомило, що 25 січня американські дипломати почали залишати Венесуелу.