"Немає кругової поруки". На Банковій оцінили рокірування міністрів
Верховна Рада 3 листопада відправила у відставку п'ятьох членів Кабміну: віцепрем'єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Резнікова, міністра оборони Андрія Тарана, міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського, першого віцепрем'єр-міністра – міністра економіки Олексія Любченка та віцепрем'єр-міністра України – міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського.
Того самого дня Кабмін України призначив Руслана Стрільця тимчасовим виконувачем обов'язків міністра екології, до цього він обіймав посаду заступника міністра.
4 листопада Рада підтримала кандидатуру ексзаступниці глави Офісу президента Юлії Свириденко на посаду першого віцепрем'єр-міністра – міністра економіки, голову підкомітету з державної безпеки та оборони, нардепку від "Слуги народу" Ірину Верещук – на посаду віцепрем'єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, керівника Державної митної служби Павла Рябікіна – на посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості та Резнікова – на посаду глави Міноборони.
"Головне, що це означає: що зараз при владі немає кругової поруки. Немає такого, що ти потрапив у владу, і все – ти вже свій. І хоч що ти робиш, від тебе не відмовляться. Це хороший показник того, що якщо недостатньо добре справляється міністр із покладеними на нього функціями, його замінять. Це, на мою думку, найголовніший мотив. Треба показувати результати, щоб залишатися в цьому кріслі. Це і є оцінка від Офісу президента", – сказав Никифоров.
Контекст:
Абрамовський подав у відставку 19 жовтня, Уруський та Резніков – 1 листопада. Наступного дня заяви про відставку написали Любченко та Таран.
Проєкт постанови №6267 про призначення Резнікова міністром оборони України вніс до Ради Зеленський.
Подання про призначення до Кабміну Свириденка, Верещук і Рябікіна вніс до парламенту прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.