Німеччина може передати Україні устаткування із закритих енергооб'єктів для пошкоджених українських – Міненерго

Литва і Німеччина запропонували використати їхні старі станції як донорів для українських, розповів Галущенко
Фото: Міністерство енергетики України / Facebook

Німеччина запропонувала передати Україні устаткування із закритих енергетичних об'єктів, щоб використовувати його для ремонту української інфраструктури, яка була пошкоджена після атак країни-агресора РФ. Про це 20 квітня в ефірі національного телемарафону повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Відеозапис опублікували в YouTube Міненерго.

7 квітня Галущенко говорив, що Литва пропонує розібрати закриті ТЕС і передати їх Україні.

"Ми зараз із нашими литовськими друзями працюємо дуже щільно. Наші групи фахівців у Литві зараз дивляться, яке устаткування на старих теплових станціях можна використати як донорів для відновлення в Україні та ремонтів в Україні. Це не тільки Литва. Щойно був Роберт Габек, віцеканцлер Німеччини. Він запропонував можливість подивитися на німецькі закриті об'єкти, які теж можуть використовувати [для ремонту]", – розповів глава Міненерго.

За словами Галущенка, в України зараз "малий люфт часу".

"Якщо нам треба замовити якесь устаткування на виробництві, його виготовити, ми маємо розуміти, що ми на цю зиму його не отримуємо. Тому я якраз із колегами і партнерами акцентую на тому, що нам треба максимально отримати те, що є в наявності. Воно може бути нове, використане, навіть якщо воно там потребує певних ремонтів – ми їх зробимо для того, щоб воно відпрацювало в зиму і, відповідно, наростити [генерацію]", – наголосив міністр.

Контекст:

Цієї весни російські окупанти активізували атаки на українську енергетику. Унаслідок ракетних ударів РФ за останні кілька тижнів зруйновано 80% теплової генерації України, повідомив на початку квітня прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

У ніч на 22 березня країна-агресор РФ завдала повітряних ударів, унаслідок яких було уражено приблизно 20 підстанцій та електростанції, зокрема ДніпроГЕС. Було пошкоджено всі блоки Бурштинської ТЕС в Івано-Франківській області та Ладижинської ТЕС у Вінницькій області. У Міненерго повідомляли, що збитки від атаки РФ на енергооб'єкти України лише 22 березня можуть становити мільярди гривень.

Під час масованої атаки на Україну вночі 29 березня російські окупанти пошкодили ГЕС і ТЕС у центрі й на заході України.

Уночі 11 квітня росіяни завдали ударів по об'єктах енергетики в Харківській, Львівській, Київській і Запорізькій областях, повністю зруйнували Трипільську ТЕС під Києвом.