Німеччина скасувала допомогу Грузії на €237 млн за відмову від євроінтеграції
Уряд Німеччини зупинив фінансування інфраструктурних та екологічних програм у Грузії за відмову від євроінтеграції. Про це німецький посол Петер Фішер повідомив 23 грудня в соцмережі Х.
"Німеччина із жалем припинила проєкти з грузинською державою на €237 млн. Уряд ФРН реагує на відхід Грузії від Євросоюзу й придушення протестів", – ідеться в його пості.
Кошти припиняють виділяти, зокрема, на виробництво екологічного палива, будівництво енергосистем і водної інфраструктури Батумі, зазначив Фішер. Він підкреслив, що німецька влада продовжить співпрацю з громадськими організаціями й у сфері верховенства права.
Контекст:
З 28 листопада у Грузії тривають мітинги проти заморожування євроінтеграції країни. Люди вийшли на вулиці після того, як прем'єр Кобахідзе сказав, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу в ЄС до 2028 року.
Силовики затримували людей, використовували водомети й газ для розгону акцій протесту, є постраждалі від дій силовиків.
1 грудня Євросоюз засудив насильство проти грузинських мітингувальників і попередив, що відступ від демократії, відмова від євроінтеграції "матимуть прямі наслідки", 16 грудня ЄС розглянув додаткові обмеження для керівного грузинського режиму на засіданні Ради із закордонних справ.
5 грудня санкції проти низки представників грузинської влади запровадила Україна.
9 грудня Великобританія повідомила, що зупинить усі програми допомоги уряду Грузії й обмежить оборонну співпрацю та взаємодію з грузинським урядом.
30 листопада США оголосили, що вирішили зупинити механізм стратегічної співпраці з Грузією через антидемократичні дії керівної партії "Грузинська мрія". 10 грудня спікер Держдепартаменту Метью Міллер повідомив, що Білий дім готує нові заходи в цьому напрямі.
14 грудня колегія виборників обрала президентом Грузії члена партії "Сила народу", колишнього футболіста й депутата парламенту Грузії Михайла Кавелашвілі. Опозиція не визнає результатів цього голосування.