Нинішня агресія РФ стала можливою через відсутність покарання попереднього режиму за злочини проти українців – Матвійчук

Матвійчук наголосила, що очільники Кремля мають постати перед спеціальним трибуналом за скоєні злочини
Скріншот: Open Ukraine / YouTube

Нинішня агресія Росії проти України стала можливою через відсутність покарання попередніх московських диктаторів за злочини проти українського народу. Про це сказала у відеозверненні голова Центру громадянських свобод, нобелівська лауреатка миру 2022 року Олександра Матвійчук під час спеціальної події Київського безпекового форуму, заснованого Фондом Арсенія Яценюка Open Ukraine. Відео опубліковано на YouTube-каналі фонду.

"Геноцид 1932–1933 років – це один із найстрашніших злочинів проти людства, вчинених за всю історію цивілізації. Світ відродив пам’ять про мільйони невинних українців, убитих Кремлем. Але світ не зміг викорінити зло, яке ставить за мету знищити й поневолити цілі народи. Нинішня агресія Росії проти України – це чергове повторення цього геноцидального наміру. Упродовж століть його плекали московські правителі", – сказала вона.

Матвійчук переконана, що між геноцидом 1932–1933 років і нинішньою агресією РФ є прямі паралелі – та сама ненависницька ідеологія, ті самі жорстокі й криваві методи.

"Ця безкарність має довгу традицію. Коли нацистські воєнні злочинці постали перед нюрнберзьким трибуналом, то радянський тоталітарний ГУЛАГ ніколи не був ані засуджений, ані покараний. І зло постійно повертається – знищеним півмільйонним Грозним, зруйнованим російським бомбардуванням Алеппо, стертим вогневим валом Маріуполем і тілами людей на вулицях Бучі", – підкреслила нобелівська лауреатка миру.

Вона наголосила, що настав час розірвати це коло безкарності: для цього очільники Кремля мають постати перед спеціальним трибуналом за скоєні злочини.

Контекст:

Голодомор 1932–1933 років – масовий голод, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. На сайті музею Голодомору зазначають, що загальна кількість померлих через голод у ті роки становить 7 млн людей. В Україні Голодомор сприймають як акт геноциду українського народу, інспірований урядом СРСР. День пам'яті жертв Голодомору припадає на четверту суботу листопада.