НКРЕКП поспішає зі скасуванням карантинних заходів підтримки енергоринку – нардеп Гриб
Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, може ухвалити передчасне рішення про скасування карантинних заходів підтримки енергоринку, що вкрай негативно позначиться на фінансовому стані генерувальних компаній. Про це заявила у Facebook позафракційна нардепка, членкиня комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Вікторія Гриб, коментуючи порядок денний засідання регулятора 11 грудня.
"НКРЕКП завтра планує скасувати заходи підтримки енергетикам, які спільними зусиллями було введено на період карантину. Упевнена, що це передчасне рішення, наслідки якого будуть важкими насамперед для атомників, теплової енергетики та шахтарів", – повідомила Гриб.
Вона зазначила, що навесні комісія виявила розсудливість і підвищила цінові обмеження на ринку, не дозволивши ціні на електрику "провалитися" нижче за собівартість.
"Завдяки цьому вдалося стабілізувати фінансовий стан "Енергоатому" і теплової генерації. Завтра ці заходи планують скасувати, що призведе до різкого обвалу гуртових цін і зрештою до збитків генерувальних компаній", – додала депутатка.
За її інформацією, до НКРЕКП уже звернулися головні гравці ринку з проханням не ухвалювати поспішних рішень, а виважено і професійно обговорити це питання.
"Учора уряд ухвалив рішення про повторний локдаун, відповідно, у січні на нас чекає чергове зниження попиту і падіння цін. Це призведе до серйозних проблем для генерувальних компаній, і скасування заходів підтримки напередодні нового локдауну має вкрай нелогічний вигляд", – підсумувала депутатка.
На 11 грудня призначено засідання НКРЕКП, на якому планують внести зміни до постанови №766 "Про дії учасників ринку електричної енергії в період дії карантину та обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)".
Зміни передбачають зниження нічного прайс-кепу в торговельній зоні об'єднаної енергосистеми України з 1228 до 950 грн/МВт-год; обмеження ціни продажу електроенергії з відновних джерел "Гарантованим покупцем" на ринку на добу вперед з діапазоном 10–1536 грн/МВт-год, тоді як сьогодні цей діапазон становить 10–2048 грн/МВт-год, пише Politeka.
За інформацією "РБК-Україна", проти планів НКРЕКП виступив НАЕК "Енергоатом", побоюючись різкого погіршення фінансового стану.