НКРЕКП відверто грає на стороні конкретного олігарха – нардепка Буймістер
Нинішній склад Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), діє в інтересах великого бізнесу. Таку думку у Facebook висловила народна депутатка від "Слуги народу" Людмила Буймістер.
"Національний регулятор – НКРЕКП – остаточно перетворився на прислугу олігархів, які прагнуть за безцінь отримувати електроенергію для своїх підприємств і яким байдуже на енергетичну безпеку країни, десятки тисяч робочих місць, війну з Росією та інтеграцію з ЄС. Регулятор, який за законом мав стати арбітром на енергоринку, став відверто грати на стороні конкретного олігарха з інтересами у феросплавному електрометалургійному бізнесі", – заявила вона.
Нардепка вважає, що "ідеєю фікс нинішнього складу НКРЕКП" стало бажання, щоб "п'ять заводів однієї людини могли купувати електричну енергію дешевше, ніж усі інші в цій країні".
"Для цього відкрили імпорт із Росії, для цього мало не збанкротили "Енергоатом" і обманули міжнародних інвесторів. Забаганка власників феросплавного й електрометалургійного бізнесу і сліпе виконання їхніх вказівок корумпованим регулятором призвели до нечуваних раніше збитків державних енергетичних компаній. "Енергоатом", "Укренерго", "Центренерго" – усі ці компанії отримали майже 50 млрд грн збитку за 2020 рік і погрузли в боргах, які за 10 років не виплатити", – зазначила Буймістер.
За її словами, "чинний склад НКРЕКП увійде в історію країни як найбільш непрофесійний регулятор, що за один рік умудрився умертвити енергетичний комплекс країни".
"Останній місяць ледь не єдиним життєздатним органом влади в Україні виглядає РНБО. Поки ще не пізно, вимагаю від Ради нацбезпеки втрутитися в ситуацію і врятувати енергетику від прислужників олігархів у НКРЕКП", – резюмувала Буймістер.
Цього тижня НКРЕКП оштрафувала українські ТЕС, звинувативши їх у недотриманні мінімальних запасів вугілля. Аргументи виробників про підвищене навантаження на вугільну генерацію через зрив ремонтної кампанії АЕС регулятор взяти до уваги відмовився, зазначали в ДТЕК. У компанії заявили про намір ініціювати перевірку діяльності регулятора в РНБО через свідомі дії з підриву енергетичної безпеки країни.