Новий уряд Нідерландів на чолі з ультраправою Партією свободи склав присягу

Новий уряд почав працювати за сім місяців після парламентських виборів
Фото: government.nl

У Нідерландах 2 липня, після семи місяців із моменту проведення парламентських виборів, новий уряд із прем’єр-міністром Діком Схоофом склав присягу. Про це повідомила пресслужба уряду.

Новий уряд сформувала коаліція на чолі з ультраправою Партією свободи Герта Вілдерса (PVV), Народної партії за свободу і демократію (VVD), Нового суспільного договору (NSC) та Фермерсько-громадянського руху (BBB) і складається із 16 міністрів і 13 держсекретарів.

П'ять міністерств очолили вихідці з партії Вілдерса, зокрема зовнішньої торгівлі, економіки, інфраструктури, охорони здоров'я та міністерства у справах притулку й мігрантів.

Народна партія за свободу і демократію відрекомендувала чотирьох міністрів. На посади також чотирьох міністрів висунув своїх представників Новий суспільний договір, два міністерства очолили члени Фермерсько-громадянського руху.

Схооф же, який раніше очолював розвідку країни, не належить до жодної з партій.

Як написало Bloomberg, новий уряд прагнутиме значно скоротити міграцію, впровадити жорстку політику надання притулку й загалом вийти з міграційної політики Європейського союзу.

Контекст:

У листопаді 2023 року Politico назвало перемогу ультраправих "жахом для Брюсселя" і не відкидає активізації обговорень щодо виходу Нідерландів із ЄС.

У травні в Нідерландах сформували новий уряд на чолі з ультраправою Партією свободи (PVV) Герта Вілдерса, яка перемогла на парламентських виборах у листопаді минулого року (сам Вілдерс вирішив відмовитися від крісла прем'єра). В урядовій угоді йдеться, що Нідерланди й "далі підтримуватимуть Україну політично, військово, фінансово і морально проти російської агресії".