Новинський повідомив, що грузинський патріарх Ілія II підтримав главу УПЦ МП митрополита Онуфрія
20 лютого представники Української православної церкви Московського патріархату зустрілася з патріархом Грузії Ілією II у його резиденції у Тбілісі. У складі делегації був і нардеп, голова фракції Опозиційного блоку Вадим Новинський.
Делегація Української православної церкви Московського патріархату на чолі з керівником справами УПЦ МП митрополитом Бориспільським та Броварським Антонієм 20 лютого відвідала Грузію і зустрілася з патріархом Грузії Ілією II у його резиденції у Тбілісі. На зустрічі йшлося про церковну ситуацію в Україні та у світовому православ'ї, повідомив сайт синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП.
"Ми почули слова підтримки з уст святійшого патріарха Ілії на адресу предстоятеля нашої церкви блаженнішого митрополита Онуфрія і на адресу нашої канонічної Української православної церкви. Він запевнив нас, що завжди молиться про нашу церкву, про блаженнішого митрополита Онуфрія і про те, щоб якомога швидше в Україні настав мир, такий довгоочікуваний усіма українцями", – заявив у коментарі програмі "Сегодня" народний голова фракції "Опозиційний блок" Вадим Новинський, який був у складі делегації.
Із грузинського боку в зустрічі взяли участь місцеблюститель патріаршого престолу митрополит Сенакський і Чхороцкуйський Шіо, митрополит Зугдідський і Цаїшський Герасим, митрополит Горійський і Атенський Андрей, єпископ Нікорцміндський Вахтанг, митрополит Ахалційський і Тао-Кларджетський Феодор, секретар патріарха протоієрей Михаїл Ботковелі, протопресвітер Георгій Звіададзе і керівник прес-центру патріархату протоієрей Андрій Джагмаїдзе, зазначили в прес-службі УПЦ МП.
5 січня 2019 року вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію Православної церкви України, а 6 січня вручив його митрополиту Київському і всієї України Епіфанію у Стамбулі. 3 лютого відбулася інтронізація Епіфанія.
В Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що не будуть проводити богослужіння із ПЦУ.
20 грудня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про перейменування УПЦ МП. Закон, зокрема, передбачає, що релігійна організація зобов'язана у своїй повній назві відображати належність до релігійної організації за межами України. У випадку з УПЦ МП – до Російської православної церкви.
26 січня 2019 року "Урядовий кур'єр" опублікував перелік православних церков, які слід перейменувати відповідно до вимог нового закону.