Нуланд про зустріч Байдена і Путіна: Вони мали шанс зрозуміти одне одного. Перевіримо, чи хоче РФ стабільних відносин

Нуланд: Ми зі свого боку кажемо, що стабільні й передбачувані відносини можливі. Питання, чи готова Росія до такого
Фото: ЕРА
Для президента США Джо Байдена було важливо в особистій бесіді з главою Кремля Володимиром Путіним дати йому зрозуміти, що пріоритет США – стабільні й передбачувані відносини з РФ.

Про це заступниця держсекретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд заявила в інтерв'ю "Радіо Свобода", що вийшло 17 червня.

"Але так само сильною частиною меседжу президента Байдена було дати зрозуміти президенту Путіну – а це є так само важливим для нас, як і є важливим для нього, – що є ціна, яку доведеться заплатити, якщо ми бачитимемо шкідливу діяльність і ще більше втручання в наші внутрішні справи. Гадаю, обидва президенти мали шанс зрозуміти одне одного", – сказала вона.

Нуланд додала, що США відкрили кілька каналів, на яких перевірять, чи буде співпраця плідною.

"Ми створили пару експертних груп зараз, і ми перевіримо, чи хоче Росія стабільних відносин і чи можемо ми досягти певних угод із цих питань. [...] Ми б хотіли мати передбачувані й стабільні відносини. Ми б хотіли, щоб припинилася шкідлива діяльність проти нас, щоб не було порушень прав людини, щоб було покладено край тиску на Україну та на інші країни. Але вибір за Росією. Ми зі свого боку кажемо, що стабільні й передбачувані відносини можливі. Є питання, чи Росія готова до такого типу відносин із нами. Якщо ні, то будуть наслідки і президент [Байден] відреагує", – резюмувала Нуланд.

Контекст:

16 червня Байден у Женеві провів першу зустріч із Путіним як глава Білого дому. За підсумками зустрічі обидва лідери провели окремі пресконференції.

Байден заявив, що обговорював із Путіним теми прав людини, територіальну цілісність і суверенітет України, кібербезпеку, гуманітарну ситуацію в Сирії, створення Іраном ядерної зброї, статус Арктики як мирного регіону. Він передав Путіну перелік із 16 критично важливих структур, які має бути захищено від кібератак. Президент США переконаний, що Путін не хоче холодної війни.

Російський лідер сказав, що країни домовилися повернути послів у столиці РФ і США. Він назвав переговори конструктивними й заявив про те, що "зірниці довіри промайнули".