ОАСК поновив прокурора, який підписав підозри у справі Шеремета – ЗМІ
Прокурор Генпрокуратури Олександр Лукашенко 2019 року підписав підозру музиканту і добровольцю Андрієві Антоненку, дитячій лікарці Юлії Кузьменко та медсестрі одного з парашутно-десантних батальйонів Яні Дугарь, яких вважають причетними до вбивства журналіста Павла Шеремета. Після цього Лукашенка звільнили з Генпрокуратури, тому що він не пройшов переатестації, але тепер Окружний адмінсуд Києва поновив його, повідомляє "РБК-Україна".
Окружний адміністративний суд Києва поновив прокурора Генпрокуратури Олександра Лукашенка, який підписав підозри у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Про це повідомляє "РБК-Україна".
Прокурор Лукашенко в середині грудня 2019 року підписав перші підозри музиканту і добровольцю Андрієві Антоненку, дитячій лікарці Юлії Кузьменко та медсестрі одного з парашутно-десантних батальйонів Яні Дугарь. Це дало змогу правоохоронцям затримати і заарештувати їх.
Після цього Лукашенка звільнили з Генпрокуратури, тому що він не пройшов переатестації. Він оскаржив це рішення в суді.
У вересні поточного року заступник голови ОАСК Євген Аблов повністю задовольнив позов Лукашенка. Він постановив негайно повернути його до Офісу генпрокурора на посаду начальника департаменту нагляду за органами Національної поліції. Окрім того, Лукашенку зобов'язані виплатити 1,5 млн грн.
У суді таке рішення аргументували тим, що звільнення прокурора було здійснено без належного обґрунтування і з порушенням законної процедури.
Шеремет загинув уранці 20 липня 2016 року в Києві. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей.
12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. На терміновому брифінгу заступник голови Нацполіції Євген Коваль назвав імена затриманих: Дугарь, Кузьменко, Антоненко та сім'я учасників АТО – Владислав та Інна Грищенки. Основною версією вбивства поліція назвала дестабілізацію ситуації в Україні.
Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко. Останнього називали організатором злочинної групи. Дугарь нібито займалася "розвідкою": шукала камери відеоспостереження на маршруті прямування змовників.
22 травня 2020 року поліція повідомила захист підозрюваних про закінчення досудового розслідування.
Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення, що судити Антоненка, Дугарь і Кузьменко будуть за участю присяжних. Перше засідання по суті відбулося 28 вересня.