Офіс генпрокурора не реєстрував кримінального провадження щодо Новинського, політик вимагає спростування від ЗМІ
Напередодні агентство "РБК-Україна" повідомило, що проти позафракційного народного депутата Вадима Новинського Офіс генпрокурора відкрив кримінальне провадження, сьогодні пресслужба політика показала письмову відповідь від генпрокурорки Ірини Венедіктової, у якій вона повідомила, що підозри Новинському не оголошували.
Офіс генерального прокурора України не реєстрував кримінального провадження стосовно позафракційного народного депутата Вадима Новинського. Про це з посиланням на офіційну письмову відповідь генеральної прокурорки України Ірини Венедіктової на запит Новинського пише 11 грудня у Facebook його пресслужба.
Венедіктова повідомила, що Офіс генпрокурора 24 вересня зареєстрував кримінальне провадження за заявою представників компанії "Гратант", але в цій справі підозри Новинському не висували.
У пресслужбі повідомили, що таку саму відповідь дістали сьогодні від територіального управління Державного бюро розслідувань України в Києві.
"У зв'язку із цим поширена "РБК-Україна" інформація про "відкриття справи проти нардепа Новинського" є недостовірною і завдає шкоди репутації народного депутата. Пресцентр народного депутата Вадима Новинського вимагає від "РБК-Україна" опублікувати спростування недостовірної інформації й офіційно попросити вибачення. А також звертається до інших ЗМІ з проханням прибрати недостовірну інформацію зі своїх публікацій", – ідеться в повідомленні.
Адвокат Новинського Андрій Голуб заявив, що інформація про кримінальне провадження проти Новинського – це умисна маніпуляція й інструмент боротьби в межах корпоративного конфлікту. У коментарі "Українським новинам" він сказав, що "Гратант" підконтрольна колишньому міноритарному акціонеру групи компаній "Амстор" Володимирові Вагоровському, якого 2014 року усунули від управління торговельною мережею у зв'язку зі спробами незаконного заволодіння її майном.
"Вагоровський протягом семи років намагається криміналізувати корпоративний конфлікт і через подачу заяв про нібито кримінальні правопорушення у своїх інтересах втягнути в нього правоохоронні органи. За сім років жоден так званий факт, зазначений у цих заявах, не знайшов підтвердження, їх ретельно досліджували і Національна поліція, і Генеральна прокуратура", – підкреслив юрист.
Він додав, що Вагоровський і його брат Олександр самі є фігурантами кримінального провадження, яке було зареєстровано ще у грудні 2014 року. У його межах розслідують факти незаконного заволодіння майном торговельної мережі. Колишні партнери звинуватили Вагоровських у виведенні активів за підробленими документами на підконтрольні їм компанії, а також у незаконному переведенні магазинів у зоні АТО на юридичні особи, не підконтрольні мажоритарному акціонеру, і спробі в такий спосіб привласнити бізнес "Амстор".
2017 року СБУ зареєструвала ще одне кримінальне провадження – Володимира Вагоровського підозрювали в організації фінансування терористичної організації "Донецька народна республіка", писали "Українські новини".
"У ході негласних розшукових заходів СБУ встановила, що тільки за липень – жовтень 2015 року магазини "Амстор" на окупованій території перерахували в бюджет "ДНР" 36,8 млн руб., або приблизно $0,6 млн за курсом 2015 року", – ідеться в повідомленні агентства.