Офіс генпрокурора поза конкурсом замовив антикорупційний форум у декоратора "Кварталу 95" – ЗМІ

1–2 грудня у Києві відбувся Міжнародний антикорупційний форум, ініційований Офісом генерального прокурора
Фото: gp.gov.ua

Офіс генерального прокурора без конкурсу замовив організацію Міжнародного антикорупційного форуму у підприємця, який зареєструвався три місяці тому і раніше працював із "Кварталом 95". Відповідні дані опубліковано на сайті держзакупівель ProZorro.

Заступник генпрокурора Роман Говда 30 листопада підписав два договори із фізичною особою – підприємцем Віталієм Олійником.

Перший договір стосується оформлення меблями зали, де проводитимуть форум, та зали для перемовин і преси, другий договір – підготовки технічної документації, спорудження в обох залах необхідних конструкцій, наприклад сценічного подіуму.

Скріншот: prozorro.gov.ua
Скріншот: prozorro.gov.ua

Загальна ціна послуг Олійника становила 399,9 тис. Відкритого тендеру не проводили.

Як пише "Українська правда", Олійник зареєструвався як фізична особа – підприємець лише у вересні 2021 року. Раніше він не вигравав жодних державних тендерів.

Водночас, згідно з даними спеціалізованих програм, номер телефону Олійника неодноразово підписували з позначками, які можуть свідчити про співпрацю зі студією "Квартал 95", яка раніше належала президенту Володимирові Зеленському.

Зокрема, чоловіка позначали як "Віталій Декорації Квартал", "Декоратор 95", "Декор Ліга Сміху", "Віталій від Кошового" (актор "Кварталу 95").

Фото: pravda.com.ua

"Українська правда" запитала в Олійника, чи домовлявся він неофіційно з кимось із влади про закупівлю. Чоловік відповів, що не домовлявся і не спростував свою співпрацю з проєктом президента.

В Офісі генпрокурора журналістам відповіли, що уклали договори без проведення закупівлі через "стислі строки підготовки заходу". Також у відомстві стверджують, що предмети договорів не були аналогічними. Водночас в ОГП не відповіли на запитання, за яким критерієм обрали саме Олійника.

Контекст:

12 грудня у Києві відбувся Міжнародний антикорупційний форум "Клептократія та незаконні фінансові потоки", ініційований Офісом генерального прокурора. У ньому взяло участь більш як 100 учасників із понад 20 країн світу, серед яких прокурори з країн Центральної та Східної Європи, керівники спеціалізованих слідчих органів, міжнародні експерти та вчені, які обмінювалися досвідом, ділилися практиками та шукали шляхи розв'язання проблемних питань.