Омелян: Ніхто до Коболєва не міг поставити "Газпром" на коліна
Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що завдяки голові НАК "Нафтогаз України" Андрієві Коболєву Україна стала геополітичним гравцем в енергетичній сфері.
Новина про звільнення голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва може потішити російський "Газпром". Про це в інтерв'ю "5 каналу" 6 березня повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.
"Як мінімум вони ["Газпром"] дійсно раді. Оскільки ніхто до Коболєва не зміг поставити "Газпром" на коліна. І фактично заслуга Коболєва в тому, що Україна стала геополітичним гравцем в енергетичній сфері. Він використав, як здавалося Росії, їхню неперевершеність і всемогутність в енергетиці, тому що вони давно говорили, що газ – це зброя. І раптом виявилося, що це питання – ахіллесова п'ята Росії. І він двічі розбив їх у газовому арбітражі на міжнародному рівні", – заявив Омелян.
Він припустив, що це не остання перемога Коболєва.
Міністр підкреслив, що його думка стосовно кандидатури Коболєва відрізнялася від думки прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана. Він припустив, що глава уряду має щодо цього більше інформації.
Омелян додав, що внесок Коболєва у розвиток української енергетичної галузі та "геополітичний розвиток" ще гідно оцінять у майбутньому.
Термін дії контракту з менеджментом "Нафтогазу України" закінчується 22 березня 2019 року.
16 січня Гройсман заявив, що Кабмін ініціює перегляд контрактів із правлінням компанії, щоб установити "ринкову зарплату, а не захмарну, а нагороди – залежно від успіхів".
28 лютого "Економічна правда" з посиланням на джерело повідомила, що наглядова рада НАК "Нафтогаз України" вирішила продовжити контракт із Коболєвим і його місячний оклад установлено в розмірі 2,08 млн грн. У листі голови наглядової ради "Нафтогазу" Клер Споттісвуд до Гройсмана йдеться про те, що контракт із Коболєвим продовжено на три роки з 1 січня 2019 року. Водночас Споттісвуд нагадала, що Коболєв пообіцяв віддавати на благодійність усе зароблене 2019 року.
28 лютого прем'єр-міністр повідомив, що жодних рішень про укладення нового контракту з менеджментом "Нафтогазу" після 22 березня уряд не ухвалював.
Коболєв заявляв, що технічно контракт не продовжено. Він наголосив, що питаннями його зарплати займається лише наглядова рада компанії.
6 березня Кабінет Міністрів затвердив рішення про проведення відкритого конкурсу на посаду голови правління "Нафтогазу України".
Коболєв повідомив, що очікує позиції юристів щодо оголошення конкурсу урядом і не має наміру звільнятися за власною ініціативою.